فایل صوتی بازاریابی عصبی در فروش بیمه عمر

0
444
بیمه عمر

چگونه با استفاده از تکنیک های بازاریابی عصبی بیمه عمر بفروشیم؟

کارگاه دیالوگهای هیپنوتیزمی در بازاریابی و فروش بیمه عمر برگزار گردید. در این کارگاه به تکنیک های مختلف متقاعدسازی از طریق ان ال پی NLP و بازاریابی عصبی پرداخته شد. یکی از دغدغه های مدیران و نمایندگان فروش بیمه عمر نحوه متقاعدسازی و کاهش مقاومت مشتری در امر فروش بیمه عمر می باشد. هنگامی که محصول یا خدمتی را به مشتریان ارائه می کنید، اولین سئوالی که به ذهن آنها میرسد چیست؟ چگونه میتوان این سئوال های را پیش بینی کرد؟

این مطلب را هم بخوانید: آموزش فروش بیمه عمر با متد NLP

در بازاریابی عصبی به اطلاعات نهفته در مغز قدیم مشتری رجوع میشود و از این طریق میتوان به نحوه تفکر افراد دست یافت. مغز هر یک از ما سه قسمت دارد که شامل مغز جدید، مغز میانی و مغز قدیم میشود. در مغز قدیم اطلاعاتی نظیر نیاز به بقاء و امنیت و… وجود دارد که احساسات و خواسته های فرد را مشخص می کند. بطور مثال اگر شما با استشمام رایحه ای بیاد یک خاطره می افتید، در واقع در حال بازنمایی اطلاعات مغز قدیم هستید.

بازاریابی عصبی در پروسه فروش دقیقا بدنبال بازنمایی چنین احساساتی است. اگر مشتری در انتخاب بین دو محصول در فروشگاه مردد باشد، در نهایت برد با برندی خواهد بود که مسیرهای عصبی بیشتر و احساسات عمیق تری در مشتری را تحریک کرده است.

در این فایل صوتی به نحوه تاثیرگذاری فروشنده در فرآیند فروش خواهیم پرداخت. چرا از واژه “فرآیند” استفاده کردم؟ زیرا در فروش نیز ما یکسری ورودی و یکسری خروجی داریم که منجر به نتیجه میشود. در این دوره مراحل کلی فروش را به سه دسته زیر دسته بندی کردیم:

1- آمادگی برای فروش و شناخت نقاط ضعف و قوت خود

2- فرآیند حین فروش

3- نهایی سازی فروش و خدمات پس از فروش

فایل صوتی فوق مرحله سوم مورد بررسی قرار گرفته شده است و قسمتی از دوره نوابغ فروش بیمه عمر ارائه گردیده است. اگر مشتری شما در بین صحبت های خود بر نکته خاصی تاکید کرد، شما باید با استفاده از تیزحسی دیالوگهای بعدی خود را تنظیم کنید. بطور مثال فرد به نیاز خود در آینده نگری فرزندان یا بازنشستگی خود اشاره می کند. این یعنی “نیاز به امنیت” فرد بیش از موارد دیگر برای او مهم است و شما پس از این در صدد برآورده شدن این نیاز تلاش کنید. مثلا از طرح های پوششی بیمه نام ببرید که فرد بتواند در آینده فرزندان خود را حمایت کند.

برعکس این مورد هم صادق است یعنی وقتی با فردی که دغدغه هایی مانند ارزشهای انسانی، توسعه کسب و کار و… دارد و بدنبال استقلال است نیز باید دیالوگی مناسب ارائه کرد.  بنابراین در این متد نحوه تاثیرگذاری بر روی ذهن مشتری را می آموزیم.

 

برای تهیه محصول دوره نوابغ فروش بیمه عمر کلیک کنید.

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here