آموزش فروش بيمه عمر با متد NLP

0
1755
بیمه عمر

آموزش فروش بیمه عمر با متد NLP

در طی سالهای گذشته که با شرکت ها و موسسات مختلف در خصوص تعالی سازمانی همکاری داشته ام، يک نقطه مشترک در بین همه انها ديده ميشود و آن چيزي نيست جزء فروش بالا و رضایت مشتری. در اين بين آموزش فروش بیمه عمر در قالب دوره های نوابغ فروش بیمه عمر يکی از جذاب ترين آنها بوده زيرا مسائلی چون تیپ شناسی مخاطب، استفاده از الگوی متا و میلتون، متقاعدسازی و پاسخ به اعتراضات بصورت کاربردی در آن استفاده شده است.
از آنجایی که تخصصا تکنیک های ان ال پی NLP را در فروش آموزش ميدهم، بايد بگویم اين تکنیک ها در حوزه بیمه عمر بسيار کار ساز بوده و بيشترين رضايت شرکت کننده ها و شرکت ها را در بر داشته است. در اين دوره ها به موارد زير پرداخته ميشود:

– مشخصات يک نماینده بیمه عمر

چرا برخی از فروشندگان موفق تر هستند؟ چگونه میتوان به اعتماد به نفس کافی رسید؟ ارائه تکنیک های کنترل ذهن و احساسات در زمان معرفی محصول.

– عوامل تاثیر گذار در هدفگذاری فروش

چه تعداد فروش بیمه نامه برای من مناسب است؟ چگونه هدف خود را مشخص کنم؟

– چرا نمایندگان بیمه پس از مدتی بی انگيزه می شوند؟

بررسی ریشه بی انگیزه شدن نمایندگان فروش. ارائه تکنیک هایی جهت افزایش انگیزه و هدفگذاری موثر.

– شروع صحبت و آماده سازی ذهن مشتری

ارائه سناریوهای برقراری ارتباط موثر. مقدمه چینی برای مشتری و شناخت راههای نفوذ به مشتری. بررسی علایق و توانمندی های مشتری. ارائه راهکار نه بعنوان فروشنده بلکه بعنوان مشاور.

– شناخت تیپ شخصيتی مشتریان و زبان بدن

شناخت انواع کانال ادراکی و تیپ شخصیتی مشتری از منظر ان ال پی NLP . تحلیل فیلم های زبان بدن و شناخت انواع زبان بدن مشتری.

– تحلیل رفتار مشتری

اگر هنگام ارائه پلن های بیمه مشتری به صندلی خود تکیه داد، جه معنی دارد؟ در چه زمانی در خصوص قیمت بیمه صحبت کنیم؟ چه زمانی سکوت کنیم تا مشتری شروع به صحبت کند؟ چگونه از تکنیک نوازش در مذاکره استفاده کنیم؟

– تيم سازي موفق چگونه انجام می شود؟

در این بخش به مدیران بیمه آموزش داده میشود چگونه تیم فروش را تشکیل دهند و رهبری گروه را به عهده بگیرند. چگونه میتوانند تیم موفقی را تشکیل دهند؟ ارائه مشاوره های تخصصی در زمینه جذب نماینده و آزمون استخدامی و…

بیمه عمر

– تکنیک های متقاعدسازی با متد NLP

تحلیل رفتار مشتری و استفاده از الگوهای متا و میلتون در متقاعدسازی.

– فروش بيمه عمر به انسانهاي سخت

چند درصد از مشتریان نفوذ ناپذیر و یا سخت هستند. چرا باید به آنان بیمه عمر بفروشیم؟

– آناليز تيم هاي فروش و مطالعه موردی دفاتر بیمه

ارائه مشاوره در زمینه آنالیز دفاتر و تیم های بیمه.

– مذاکره موفق و ارائه محصول با متد NLP

ارائه انواع تکنیک های مذاکره ای و تاثیرگذاری بر مشتری. ارائه تکنیک های مذاکره برد- برد

– نهایی سازی فروش

پاسخ به شبهات و اعتراضات مشتری. آیا پس از فروش، تعهد ما به مشتری تمام می شود؟ چگونه مشتری وفادار بسازیم؟

دوره آنلاین موفقیت

 شرکت در دوره نوابغ فروش بیمه عمر

در ادامه قسمتی از دوره نوابغ فروش بیمه عمر را مشاهده کنید.

در دوره نوابغ فروش به شناسایی درست مشتری هدف

بررسی و پاسخگویی به اعتراضات

مذاکره موفق تلفنی با مشتریان بالقوه

استفاده از دیالوگهای هیپنوتیزمی در فروش بیمه پرداخته می شود.

 

ان ال پی NLP يک راهکار مفيد

از سال 1389 که بعنوان مدرس ان ال پی و موفقيت فردي شروع به کار کردم، متدهای بسياری را در تعالی فردی و سازمانی تجربه کرده ام اما متد NLP يکی از تاثیرگذارترین آنها بوده است زیرا در اين متد به ژرف الگوی ذهن انسانها پرداخته میشود و مباحث عميق شخصیتی بررسی میگردد.
به نظر من يک فروشنده بیمه عمر بايد حتما بخشی از تکنیک های NLP را بیاموزد تا بتواند با دریافت نشانه های کلامی و غیر کلامی از مشتری، شناخت تیپ شخصيتی ، شناخت نيازها، تاثیرگذاری، ارتباط موثر و ترغیب کردن به موفقیت دست یابد.

” کارهای بزرگ نتیجه اقدامات کوچک و پیوسته هستند”.

نظر صوتی شرکت کنندگان دوره های نوابغ فروش با متد NLP

تکنیک های بازاریابی عصبی

در این نوع متد که از دو حوزه عصب شناسی و مارکتینگ تشکیل شده است، تلاش می شود در مغز قدیم مخاطب اثر گذاشت و پیام هایی برای درگیر کردن فرآیند خرید با احساسات است. از آنجایی که فرآیند خرید یک عمل احساسی است و نه منطقی، پس باید احساسات و نحوه تصمیمی گیری مخاطب را شناسایی کرد.

اگر به فرآیند بازاریابی عصبی دقت کنید، خواهید دید بر روی روش تصمیم گیری مشتری و چگونگی تاثیر گذاری بر روی آن تاکید دارد. یکی از متدهای موفقی که در دوره های مختلف بازاریابی و فروش آنرا آموزش میدهیم، تکنیک های اثر گذاری بر ذهن مشتری از طریق بازاریابی عصبی است.

در سیستم بازاریابی عصبی کمتر به معقوله اثرگذاری بر ذهن مشتری پرداخته شده است و در آن بیشتر بر فواید محصول و مزایای آن اشاره شده است اما در کلاس های نوابغ فروش بر تاثیرگذاری روی ذهن و انتقال مغز به بخش احساسی تاکید می شود.

در ادامه به برخی از تکنیک های متقاعدسازی مشتری و انجام تکنیک های NLP میپردازیم.

 

اعتراض مشتری، نعمت است

یکی از ترس های نمایندگان بیمه در سالهای ابتدایی فعالیت، نه شنیدن است. برخلاف برخی از فروشندگان بیمه که هرکاری انجام میدهند که در تله اعتراضات مشتری قرار نگیرند، ما می گوییم اعتراض مشتری نعمت است و نشان دهنده درگیر شدن ذهن او با فرآیند خرید است. هنر نماینده بیمه این است که باتوجه به واکنش مشتری و سئوالات وی، مقاومت او را خنثی کند.

اگر برای ارائه بیمه عمر به مردم مراجعه کنید، شاید برخی از بهانه های زیر را بشنوید:

خوب است ولی پول ندارم.

اجازه بدهید فکر کنم.

من بیمه تامین اجتماعی دارم.

تا 20 سال دیگر چه کسی میداند زنده است یا مرده؟

شرکت شما خصوصی است و من اعتمادی به آن ندارم.

ترجیح میدهم پولم را در بانک سرمایه گذاری کنم.

باید با خانواده مشورت کنم.

در کارگاه ها به برخی از این اعتراضات پرداخته می شود و با ارائه تکنیک های مختلف، بازاریابان را از هر نظر آماده رویارویی با چنین شرایطی می کنیم.

 آیا مشتری را میشناسیم؟

اگر قرار باشد به شهری سفر کنید ابتدا چکاری انجام میدهید؟ درست است، از روی نقشه به موقعیت آن توجه می کنید، آداب و رسوم مردمان بومی را شناسایی می کنید، باورها و ارزشهای آنان را شناسایی می کنید و…

بسیار متعجب میشوم وقتی از نماینده های بیمه میشنوم که با کمترین اطلاعاتی نسبت به مشتری خود، برای معرفی خدمات نزد او میروند. این مسئله در کلاسهای آموزشی مورد بررسی قرار می گیرد و انواع تیپ شخصیتی مشتریان شناسایی و تحلیل میشود. در این حالت فرد با اعتماد به نفس بیشتری می تواند محصول خود را معرفی کند.

بيمه عمر و تامين آتيه چيست؟

اگر بخواهيم يک سرمايه گذاری مطمئن و با ریسک پایین داشته باشیم، سرمايه گذاری در بخش بیمه يکي از بهترين آنهاست. استفاده از يک مزایای درمانی و مالی، اين بخش را به یکی از پرطرفدار ترین پلن های مالی در دنیا تبديل کرده است. در اين طرح بيمه گذار با پرداخت مبلغی بصورت ماهیانه يا سالیانه از امکانات پوشش های بیمه ای برخوردار می شود.

یک خاطره تلخ

یکی از مدیران بیمه پاسارگاد که افتخار همکاری با ایشان را داشتم می گفت: چند ماه قبل وقتی از دفترم به خانه باز می گشتم، در مسیر با راننده در حال صحبت بودم. او می گفت محال است کسی جای من باشد و خودکشی نکند. وقتی علت را از او پرسیدم، شروع به گفتن داستان زندگی خود کرد.

او گفت سالها قبل تولیدی کیف و کفش داشتم و وضع مالی خوبی داشتم. زندگی به خوبی در حال جریان بود که متوجه شدم همسرم دچار سرطان است. برای درمان او متحمل هزینه های بسیار زیادی شدم و داروهای گران قیمتی باید تهیه کنم. بطور مثال یکی از آمپول های همسرم حدود 700 هزار تومان است. برای جبران این هزینه های سنگین مجبور شدم اجناس مغازه را زیر قیمت بفروشم.

این روند ادامه یافت تا اکنون که با یک پراید مدل پایین در حال مسافرکشی هستم و اخیرا نیز پزشک معالج از سلامتی همسرم قطع امید کرده است. از او پرسیدم مگر بیمه های مکمل و تکمیلی برای جبران هزینه های درمان ندارید؟ گفت نه چون دارای شغل آزاد هستم، از هیچ بیمه ای استفاده نمی کنم.

 

به او گفتم اگر همسر شما تحت پوشش یکی از بیمه های عمر بودند، اکنون می توانستند تا سقف 25 میلیون تومان هزینه درمان سرطان دریافت کنند. همچنین می توانستید بدون ضامن وام دریافت کنید و از پوشش های دیگر بهره مند شوید. به او پیشنهاد دادم جلوی ضرر را از همین امروز بگیرد و حداقل به فکر فرزندان خود باشد تا شاید مقداری از هزینه های آنها را در آینده تامین نماید.

پس از این اتفاق بسیار به فکر فرو رفتم که چگونه یک تصمیم درست در زمینه سرمایه گذاری و پس انداز میتواند سرنوشت ما را تحت تاثیر بگذارد.

بیمه عمر

همه ما مقداری از درآمد خود را صرف منابعی می کنيم که برنامه ريزی نشده اند و بصورت اتفاقی رخ ميدهند. اگر بتوانيم اين بخش از درآمد خود را که تقريبا مبلغ ناچيزي است را به سرمايه گذاری های دراز مدت مانند بیمه عمر اختصاص دهیم، در يک پروسه 5 تا 10 ساله به سرمايه قابل توجهی خواهيم رسيد که ميتواند سرنوشت ما ار تحت تاثير خود قرار دهد.

در کتاب ” اثر مرکب ” به اين نکته بخوبی اشاره شده است که ” کارهاي بزرگ نتيجه اقدامات کوچک و پيوسته هستند”. وقتي شخص موفقی را میبينيم که در یک زمينه مانند ورزش، موسیقی، سخنرانی و… به موفقیتی رسيده است، بايد به گذشته او رجوع کنيم و خواهيم ديد طی سالها مداومت و تمرين به آن رسيده اند.
اگر بخواهيم فرد موفقی در زندگي باشيم بايد از ميانبرها صرف نظر بکنيم و به فعاليت هايي بپردازيم که در دراز مدت ارزش افزوده داشته باشد. يکي از اين موارد سرمايه گذاری در بخش بیمه است زيرا امنيت و بازگشت سرمایه در آن تضمین شده است و داراری کمترین ریسک است.

خب برگردیم به تعریف بیمه عمر و تامین آتیه. پوشش حوادث و بیماری های خاص نیز یکی از تعهدات شرکت های بیمه ای است که میتواند آرامش خاطر را برای ما به ارمغان بیاورد.

دریافت وام بدون ضامن و وثیقه

ارائه سود بصورت سالیانه در حدود 16%

معافیت های مالیاتی بیمه گذار

ارائه سود مشارکتی

پوشش بیماری های خاص و پرداخت خسارت حوادث

امکان بازخرید یا بازنشستگی

در پایان شرکت ها و شعب ارائه دهنده بیمه عمر برای تماس با مجموعه خانه ان ال پی ایران جهت برگزاری دوره های فروش و توانمندسازی سازمان میتوانند با شماره 09392096002 تماس حاصل فرمایند. خدمات آموزشی در حوزه فروش بیمه عمر شامل موارد زیر است:

توانمندسازی تیم فروش

تیم سازی

آموزش نوابغ فروش

دوره های کوچینک نمایندگان فروش

دوره اعتماد به نفس و هدفگذاری در فروش بیمه عمر

دوره آنلاین موفقیت

جهت شرکت در دوره نوابغ فروش بیمه عمر کلیک کنید.

دوره مجازی ان ال پی

کانال تلگرام ان ال پی

آموزش ان. ال. پی

دریافت خبرنامه و دروس رایگان

لطفا منتظر بمانید

از عضویت شما متشکریم