خلاصه کتاب علم ثروتمند شدن +دانلود

3
145

خلاصه کتاب علم ثروتمند شدن +دانلود

کتاب علم ثروتمند شدن یا موفقیت مالی از طریق تفکر خلاق نوشته والاس وتلز – wallace wattles و ترجمه عبدالله خوشنودی یکی از قدیمی ترین و بهترین کتاب های موفقیت فردی است. شاید بتوان زیربنای قانون جذب و راز را در این کتاب جستجو کرد زیرا در آن به فلسفه تغییر باور و ساخت هویت افراد موفق را به ما آموزش می دهد.

مزیت این کتاب در مقایسه با کتاب های دیگر در این است که در این کتاب علاوه بر تاکید زیادی که روی فکر کردن در مورد اهداف دارد، بر این نکته نیز تاکید می کند که تنها با تمرکز فکری روی اهداف نمی توان به آنها تحقق بخشید. تفکر در مورد تصویر ذهنی مربوط به هدف بدون هیچگونه تلاشی برای رسیدن به آن، رویاپردازی محض است و انسان را به خواسته هایش نمی رساند. برای رسیدن به خواسته های خود لازم است که فکر با رفتار و عمل ترکیب شود و انسان با تمام وجود برای رسیدن به هدف تلاش کند.

“قبل از اینکه منتظر تغییر شرایط باشید، با رفتار خود شرایط را تغییر دهید.”

راندا برن خالق کتاب راز و محقق قانون جذب در مورد این کتاب چنین می گوید:

راندا برن

کمتر از دوسال پیش زمانی که من درگیر مسائل زندگی بودم، به طور اتفاقی به این کتاب برخوردم و پس از آن زندگی من دگرگون شد. اگر شما به روش های ذکر شده در این کتاب توجه کنید فارغ از اینکه چه پیشینه ذهنی داشته باشید، می توانید ثروت و موفقیت را وارد زندگیتان کنید. در جایی از این کتاب خواندم: “هر چقدر که در تحسین فقر سخن گفته شود، حقیقتی که باقی می ماند این است که غیر ممکن است که یک فرد زندگی کامل و موفقی داشته باشد مگر اینکه ثروتمند شود.” از زمانی که من این مطلب را خواندم و هضم کردم، ناگهان زندگی ام تغییر کرد و کار و زندگیم دگرگون شد.

قدیمی ترین کتاب موفقیت دنیا

بدون شک کتاب علم ثروتمند شدن (The Science of Getting Rich) که متعلق به صد سال قبل است اولین کتاب انگیزشی و اصول موفقیت و ثروت دنیاست. در ادامه به 15 فصل آن خواهیم پرداخت و در پااین مطالب می توانید نسخه PDF آنرا دانلود کنید. همچنین در برخی از فصل ها به تفسیر برخی از تکنیک ها پرداخته ام تا درک بهتری برای مخاطب داشته باشد. با توجه به قدیمی بودن کتاب، مثال های آن نیز به سختی در ذهن مخاطب تداعی می شود، از اینرو سعی کرده ام با آوردن مثال های بروزتر، ذهن مخاطب را بهتر هدایت کنم.(سجاد زمانی)

کتاب علم ثروتمند شدن در 15 فصل نوشته شده است که در ادامه بطور خلاصه به آنها خواهیم پرداخت:

فصل اول: حق ثروتمند شدن

در اولین فصل خلاصه کتاب علم ثروتمند شدن به این نکته می پردازیم که هیچ فردی نمی تواند به بالاترین مرتبه ارتقاء استعداد و کمال برسد مگر اینکه مقداری پول هم در کنار آنها داشته باشد. ثروتمند واقعی بدین معنی نیست که انسان در حد پایینی ارضاء شود. هیچ فردی نباید به کم قانع باشد در صورتی که بتواند بیشتر استفاده کند و لذت ببرد. انسانی که همه چیزهایی را که برای زندگی در طول عمرش لازم است را داشته باشد، ثروتمند است و هیچ فردی بدون داشتن پول نمی تواند همه چیزهایی را که می خواهد داشته باشد.

3 انگیزه برای زندگی وجود دارد: ما برای بدن، ذهن و روح زندگی می کنیم. هیچکدام از این سه انگیزه از دیگری برتر و مقدس تر نیست. هیچ فردی حق ندارد که فقط برای روح خود زندگی کند و ذهن و جسم را فراموش کند. هیچ کسی نمی تواند واقعا شاد باشد مگر اینکه بدنش بتواند همه کارکردهایش را بخوبی انجام دهد. انسان نمی تواند بدون غذای مناسب، لباس خوب و آزادی در طول زندگی خود جسم سالمی داشته باشد. استراحت و سرگرمی برای داشتن زندگی فیزیکی ضروری است.

همچنین انسان نیمی تواند بدون داشتن مطالعه و مسافرت و همنشینی با دانشمندان ذهن پرباری داشته باشد. برای داشتن ذهنی پربار باید به زیبایی های عالم و هنر توجه کند. انگیزه سوم برای زندگی، تکامل روح است. باور کنید فقر جلوب بروز عشق را می گیرد. انسانی که هیچ چیز برای بخشیدن ندارد، نمی تواند جایگاه خود را بعنوان یک همسر، شهروند و یا انسان پر کند.

“اگر شما یک زن و یا مرد نرمالی باشید، نمی توانید به ثروت دست یابید.”

 

فصل دوم: علم ثروتمند شدن

علم ثروتمند شدن علمی است که مانند جبر و ریاضی یک علم دقیق است. قوانین خاصی در آن دخالت دارد که اگر فردی از آن تبعیت کند، یقینا ثروتمند می شود. کسب پول و دارایی در صورتی امکان پذیر خواهد بود که کارها به روش خاصی انجام گیرد.

” بر طبق یک قانون طبیعی، علت های مشابه، نتایج مشابه دارند. بنابراین هر مرد و زنی که کارها را به این روش خاص انجام دهد، ثروتمند می شود.”

ثروتمند شدن معلول به محیط نیست. حتما افرادی را در یک شهر و یا اداره یکسان دیده اید که یکی از آنها غنی و دیگری فقر است. ما با مطالعه زندگی افراد ثروتمند به این نتیجه رسیدیدم که آنها دارای هوش و استعداد متوسطی هستند اما کارها را به نحوی متفاوت انجام می دهند.

” اگر فردی در شهر شما توانسته ثروتمند شود، شما نیز می توانید.”

فرمول ثروتمند شدن عبارتست از انجام کارهایی که به آن علاقه زیادی دارید. همچنین شما در کاری که با محل زندگی شما سازگاری دارد بهتر عمل خواهید کرد. لازم نیس وارد شغل هایی شوید که خاص هستند بلکه باید آنها را به روش خاصی انجام دهید.

خلاصه کتاب علم ثروتمند شدن +دانلود

فصل سوم: آیا این فرصت انحصاری است

ممکن است فرصت انجام برخی کارها از شما گرفته شود، ولی مسیرهای دیگری به روی شما باز است. برخی باور دارن فرصت ها تمام شده و افراد دیگر همه فرصت ها را تسخیر کرده اند. باید بر اصل فراوانی باور داشته باشید و بدانید در کشوری مانند آمریکا یا هر جای دیگر آنقدر مصالح و منابع است که برای هر خانواده بتوان یک ساختمان به اندازه کنگره آمریکا ساخت. همچنین می تواند آنقدر میوه و ملزومات کشاورزی تولید کرد که همه افراد دنیا بتوانند غذا و زندگی خوبی داشته باشند، بهتر از آن چیزی که سلیمان در دوره پادشاهی اش به آن رسیده است.

طبیعت پیرامون ما یک انبار سرپوشیده از ثروت هاست و عرضه آن هیچ گاه کاهش نمیابد. زمانی که خاک حاصلخیزی خود را از دست می دهد، دوباره قوت و حاصلخیزی خود را باز می یابد.

“جهان هستی که یک تجلی بزرگ از حیات است، همیشه بدنبال حیات بیشتر و کارکردهای کامل تراست. “

فصل چهارم: اولین اصل ثروت اندوزی

فصل چهارم از کتاب علم ثروتمند شدن روی یک اصول حیاتی تمرکز دارد” ماده بدون فرم، بر طبق اندیشه هایش حرکت می کند. هر فرم و فرآیندی که شما در طبیعت می بینید، تجلی آشکار یک اندیشه در ماده بدون فرم است. زمانی که ماده اولیه بدون فرم روی یک فرم فکر می کند، آن فرم را بخود می گیرد و موقعی که به حرکت فکر می کند، آن حرکت را بوجود می آورد. این راهی است که همه اشیاء توسط آن خلق می شوند.”

” هر نوع فکری در مورد یک فرم، باعث تشکیل آن می شود.”

فرض کنید من قصد دارم خانه دار شوم: تفکر بر روی یک خانه، روی ماده تاثیر می گذارد. ممکن است باعث تشکیل فوری آن خانه نشود ولی باعث تغییر جهت نیروهای فعال در تجارت و کسب و کار به سمت کانال هایی می شود که باعث بدست آوردن خانه می شود. دیر یا زود خواهید دید خانه ای که در ذهن با آن زندگی کرده اید ساخته خواهد شد.

” خانه مستقیما از ماده اولیه ساخته میشود بدون اینکه منتظر فرآیند کند جهان باشد”

نکته مهم: انسان یک کانون تفکر است و میتواند فکر کند. برای آنکه بتواند یک شی را با دست هایش شکل دهد، باید آنرا در فکرش ایجاد کند. انسان نمی تواند بدون آنکه تصوری در مورد یک چیز داشته باشد، آن چیز را بوجود آورد.

فرض کنید یک گل بی شکل در جلوی خود دارید و می خواهید آنرا تبدیل به یک ظرف سفالی کنید. آیا بدون داشتن یک شکل و ساختاری از یک ظرف سفالی می توانید آنرا درست کنید؟ قطعا جواب خیر خواهد بود. اگر بدنبال خرید خودرو باشید اما تصوری از آنرا نداشته باشید هم چنین اتفاقی رخ خواهد داد.

این جملات را چندین بار بخوانید:

این اصول کالی ثروتنمد شدن است لطفا این اصول را بارها و بارها بخوانید و از بر کنید. تضمین می کنم با عمل به آنها زندگی شما دگرگون خواهد شد زیرا به یک خودآگاهی در خلق خواسته ها می رسید:

” یک ماده اولیه وجود دارد که همه چیز از آن ساخته شد است. این ماده در حالت اولیه اش در فواصل میانی جهان نفوذ کرده و آنها را پر کرده است. یک اندیشه روی این ماده اولیه، بوجود می آید. شما باید به این ماده در ذهن خود شکل دهید و شیئی را مجسم کنید. آنقدر روی این مفهم تمرکز کنید که در ذهنتان تثبیت شود و تبدیل به عادت فکری شما شود.”

فصل پنجم: افزایش حیات – بهبود در زندگی

از خامی بیرون بیایید زیرا یک ماده آگاه دارای حیات است و برای اینکه حیات داشته باشید باید علاقه ذاتی برای ترقی و بهبود زندگی را در خود زنده نگه دارید. یک دانه وقتی در زمین کاشته می شود، شروع به فعالیت کرده و در جریان زندگی بیش از هزاران دانه تولید می کند. از اینرو هوش و تفکر نیز نیاز مشابهی به رش مستمر دارد.

آن چیزی که شما را علاقمند به داشتن پول می کند، باید مانند همان چیزی باشد که موجب رشد گیاه میشود. خواست خدا این است که شما ثروتمند شوید زیرا از این راه بهتر می تواند خود را آشکار کند. شما به خاطر این ثروتمند نمی شوید که یک زندگی حیوانی داشته باشید، همچنین برای لذت های فکری نیز ثروتمند نمی شوید. بخاطر کمک به دیگران و لذات روحی نیز ثروتمند نمی شوید زیرا در این صورت نیز انگیزه های شما از بین خواهند رفت. شما به این دلیل ثروتمند می شوید که بخورید، باشامید و شاد باشید و ذهن خود را تغذیه کنید. همچنین میر بورزید و به انسانها یاری برسانید.

” یادتان باشد از تفکر رقابت دوری کنید. شما باید بدنبال خلق کردن باشید نه به دنبال رقابت برای چیزی که خلق شده است.”

شما نباید دیگران را محروم کنید.

شما نباید وارد معاملات خطرناک شوید.

شما نباید از راه تقلب نفع ببرید.

ثروت ایی که بوسیله رقابت محافظت میشوند، هیچ وقت راضی کننده و دائمی نیستند. این نوع ثروت ها امروز متعلق به شماست و فردا در اختیار فرد دیگریست. هرگز نباید به فکر لحظه ای باشید که در آن عرضه محدود می شود.

فصل ششم: چگونه ثروت به شما رو می آورد؟

در ادامه خلاصه کتاب علم ثروتمند شدن +دانلود به 10 فصل دیگر خواهیم پرداخت و در پایان می توانید نسخه کتاب را دانلود کنید اما برای استفاده از این مطالب باید عضو کاربران ویژه سایت باشید. برای ادامه به لینک زیر مراجعه کنید.

دوره آنلاین موفقیت

3 نظرات

  1. من كتاب علم ثروتمند شدن رو از روي سايت آمازون خونده بودم امروز كه تونستم يبار ديگه خلاصشو بخونم خيلي لذت بردم و در پاسخ دوستمون بايد بگم قانون جذب از روي اين كتاب است و نه برعكس.

  2. علم ثروتمند شدن چيزعجيبي نيست فقط بايد اصول كلي رو رعايت كنيد
    من با قانون جذب و چيزاي ديگه كار ندارم فقط بايد تلاش كرد.
    من كارگاه كابينت سازي داشتم و با صد ميليون بدهي شروع كردم ولي خدارو شكر الان كلي پول دارم.

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here