ریچارد بندلر

0
672
ریچارد بندلر

ریچارد بندلر

در دهه 70 میلادی ریچارد بندلر و جان گریندر مکتبی را بنا کردند بنام ان ال پی که ادعا می کرد تغییرات سریع فردی را میسر میسازد. ریچارد یک دانشجوی رشته ریاضی و گشتالت درمانی و جان استاد زبانشناسی دانشگاه کالیفرنیا سانتا کروز بود.
ریچارد بعنوان یک برنامه نویس کامپیوتر می دانست که برای برنامه ریزی کردن “ساده ترین ذهن” دردنیا باید الگوهای رفتاری را  به بخشهای کوچکتری تقسیم کرده و به سیستم سیگنالهای واضح و روشن ارائه نمود.
جان دانش گسترده خود را در زمینه تحول دستور زبان به این موضوع اضافه کرد. از اینجا آنها شروع به جمع آوری مطلب راجع به مدلشان نمودند که انسان چگونه برنامه ریزی می شود و سپس صحبت می کند.
سپس آنها از نحوه درمان میلتون اریکسون و ویرجینیا ستیر تحقیقات بسیاری را جمع آوری کردند. ریچارد بلا فاصله “هفت الگوی” مورد استفاده ویرجینیا را شناسایی کرد. هنگامی که او و جان شروع به استفاده از آن الگوها نمودند، پی بردند که می توانند فعالیتهای ویرجینیا را مدل سازی کنند و به همان نتایجی برسند که او می رسد.در واقع ریشه این علم از این افراد تغذیه میشود.
جان گریندر و ریچارد بندلر که بوجود آورندگان NLP  بودند تمایل زیادی داشتند تا ساختار الگوهای رفتاری افراد موفق را پیدا کرده و شبیه سازی کنند و آنها را به دیگران یاد دهند تا مطابق آن عمل کنند. این فرآیند، مدل سازی نامیده می شود که اساس NLP  است.

 

  ان ال پی به جستجوی کارکردهای داخلی ذهن انسان می پردازد و به اینکه چگونه فکر می کنیم ، چگونه تمایلات و اهداف خود را محقق می سازیم و چگونه به خود انگیزه می دهیم، چگونه ارتباط برقرار می کنیم و به تجربیات خود معنی می بخشیم.

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here