دانلود سمینار NLP آنتونی رابینز -بخش1

0
841
آنتونی رابینز

سمینار تغییر باور آنتونی رابینز – قسمت اول

آنتونی رابینز یکی از اولین شاگردان ریچارد بندلر و جان گریندر است که توانسته متد ان ال پی NLP را بطور مستقیم از آنها فرا بگیرد. پس از آن به برگزاری دوره های مختلف پرداخته و در چند کتاب خود بنام جادوی کامیابی و موفقیت نامحدود از تکنیک های معجزه آسای ان ال پی یاد کرده است. در یکی از سمینارهای برگزار شده، او به بررسی باورهای محدود پیر زنی پرداخته و تعدادی از تکنیک های مختلف ان ال پی را اجرا نموده است.

رابینز دارای یک موسسه مشاوره استراتژیک فردی است که خدمات مفیدی را به مردم ارائه میدهد. در خلال برگزاری یک سمینار که هدف آن بازنمایی توانایی و قدرت درونی انسانها بود، او با طرح یک سئوال با پیرزنی آشنا می شود که تمام زمان سمینار را به تغییر باورهای او می پردازد و در دو قسمت شاهد اجرای تکنیک های فوق العاده ای از سمت او هستیم و قدم به قدم در تغییر روند فکری پیرزن قرار خواهیم گرفت.

او بیان میدارد که هر روز در زندگی خود دو انتخاب در پیش داریم. اول اینکه اتفاقات چه معنایی دارد و دوم اینکه ما چه خواهیم کرد تا سرنوشتمان را شکل دهیم؟

آنتونی رابینز

در خلال فیلم نیز یکی از روانشناسان بزرگ دنیا به تحلیل روند درمانی رابینز می پردازد و تکنیک های تغییر باور یک فرد را پس از 60 سال بررسی می کند. باتوجه به فلسفه NLP مراحل زیر در موفقیت یک فرد تاثیر گذار است.

غلبه بر شکست های فردی

یافتن نیروهای درونی

گرفتن تصمیمات سازنده

هنگامی که او در مورد بقاء و قدرت صحبت می کرد پیرزنی دست خود را بالا برد و سئوالی کرد که روند سمینار را تغییر داد. او داستان زندگی خود را از کودکی بیان می کند که پدر او چگونه از او فردی خشن و به ظاهر قدرتمند ساخته است. او نسبت به خواهر خود بسیار خشن تر بود اما امتیازات کمتری از خانواده خود می گرفت. این روند ادامه یافت تا وقتی که ازدواج کرد و همین الگو را با همسر خود تکرار کرد.

آنتونی رابینز با استفاده از الگوی میلتون و داستان های تو در تو که یکی از مشخصات بارز NLP است، به ناخودآگاه زن وارد می شود و دست روی باورهای مستحکم وی می گذارد و او را نسبت به ظرافت های زنانه آشنا می کند. در واقع چنین هنری را کسی جزء رابینز نمی تواند ارائه کند و در چند ساعت زندگی فردی را بکلی تغییر دهد.

 ریچارد بندلر در کتاب سرگذشت هرکس در NLP و یا کتاب ساختار جادو به ژرف الگوهای انسانها پرداخته و نقش داستان های هیپنوتیزمی و متد اریکسونی را در تغییرات فردی بخوبی شرح میدهد. این فیلم برای مشاورین نیز بسیار آموزنده است و بیان می کند برای تغییر باورهای فرد باید خودآگاه او را منحرف ساخت تا در مقابل تغییر باورها مقاومت نشان ندهد.

در ادامه میتوانید فیلم سمینار تغییر باور رابینز با متد NLP را مشاهده و دانلود کنید.

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here