در باب اعتیاد (سخن آغازین)

0
371
در باب اعتیاد (سخن آغازین)
دلایل زیادی باعث شد که در معقوله اعتیاد تحقیق کنم. بسیاری از انسانهایی را دیده ام که از شرایط خوب مالی و شغلی، در مدت زمان دو یا سه ساله همه چیز خود را از داده اند و به خاک سیاه نشسته اند. چه خانواده هایی که سایه شوم اعتیاد بر آنها سایه افکنده. چه جوانهایی که نداشته هایشان را دنیای خیالی اوهام جستجو کردند و به دنیایی پناه آوردند که فقط ساعاتی مهمان آن هستند و مانند پینوکیو، وقتی صبح بیدار میشوند تازه میفهمند که همش بازی بوده و تبدیل به موجودی شده اند و رفتاری بروز میدهند که حتی خوشان هم باورشان نمیشود.
گاهی باید مثل پینوکیو بود، او پذیرفت و به آغوش پدر بزرگ خود بازگشت. کسی از او سئوالی نکرد. کسی محکومش نکرد و با آغوش باز پذیرفته شد. کاری که با معتادین کشور باید انجام داد، پذیرش بی قید و شرط. اگر چنین شود، دید جامعه از معتاد به بیمار تغییر خواهد کرد. ما هیچوقت یک بیمار را از خود نمیرانیم که تو چرا دل درد یا پا درد داری؟ بلکه به آن کمک میکنیم. آیا در قبال انسانهای معتاد همین رفتار را داریم؟
آنقدر آنها را طرد میکنیم که سر از خرابه های حاشیه شهر در می آورند. گاهی اوقات در دوره های NLP وقتی میگویم که همه ما میتوانیم بصورت بالقوه معتاد، جانی و قاتل باشیم، همه با ید حالت بهت زدگی به من نگاه میکنند که مگر میشود؟ انگار اینها از فضا آمده اند. واقعیت اینست که همه ما بخشهایی را داریم و در پشت همه آنها رفتاری نهفته است که در موقعیت های مختلف خود را نشان میدهند.
در متد ان ال پی نیز به این بخش ها و نیت های پشت آنها میپردازیم. در واقع هر یک از این رفتارهای به ظاهر بد، حرفهایی برای گفتن دارند. نه تنها اعتیاد بلکه چاقی، ترس از تاریکی، ترس از ارتفاع و… دارای نیاتی مثبت هستند که باید آنها را در ناخودآگاه افراد جست.

 

اصل مطلب: قصد دارم در مطالب آینده به بررسی ریشه های اعتیاد و علل گرایش از منظر NLP بپردازم. تکنیک های مفیدی در ان ال پی وجود دارد که افراد کمک میکند با ناخودآگاه خود ارتباط برقرار کرده و جوابهایی را از آن بگیرند که گشایش هایی را در پی دارد. با استفاده از هیپنوتیزم اریکسونی، حل تضاد ذهنی و … میتوان به درمانهایی پایدار رسید.در دوره های مختلف و همینطور مشاوره های خصوصی که داشته ام توانسته ایم به کمک فرد، به نتایج بسیار خوبی برسیم.
فقط اگر بدنبال رهایی هستید یک شرط دارد: پذیرفتن خطا و اشتباه. بیشترین نتایج را در افرادی دیده ام که این جمله را گفته اند:
         دیگه کافیه. خسته شدم.
چون تا زمانی که یک مشکل را انکار کنیم و خود را به خواب بزنیم، کسی نمیتواند برای ما کاری کند. اگر به این مرحله رسیدید و در این زمینه سئوال یا نیاز به راهنمایی دارید، میتوانید با ایمیل زیر با من در ارتباط باشید. به امید روزی که همه مردم ایران زمین در کمال صحت و سلامت باشند.
Sajadzamani.nlp@gmail.com

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here