چرا مردها در کاهش وزن موفق تر از زنها هستند؟

0
346

چرا مردها در کاهش وزن موفق تر از زنها هستند؟

در بسیاری از دوره های کاهش وزن و لاغری با متد ان ال پی مشاهده میشود، آقایان در کوتاه مدت نتیجه بهتری را کسب می کنند و این سئوال پیش می آید که آیا تفاوتی بین مردها و زنها در این موضوع وجود دارد؟
اگر بخواهیم پاسخ این سئوال را بدهیم باید از چند منظر آنرا بررسی کنیم.

nlp تیکژنتیک و فیزیک

اگر به صدها سال قبل برگردیم و زندگی اجدادمان را بررسی کنیم، میبینیم مردها برای تهیه غذا و شکار از بیشتر منابع چربی خود استفاده می کردند و انرژی زیادی را صرف می کردند. از طرف دیگر فیزیولوژی زنها به شکلی بود که برای بارداری و مراقبت از فرزندان نیاز به چربی بیشتر داشتند.
همچنین سلول ها و بافت های چربی در خانم ها بزرگتر از آقایان است و چربی بیشتری در آن ذخیره میشود در حالی که مردها دارای آنزیم های سوزاننده چربی بیشتری هستند و خبر بد این است که اگر خانم ها فعالیت بیشتری برای حذف چربی کنند، این آنزیم ها فعال تر شده و نتیجه مطلوب دیرتر حاصل میشود.

کاهش وزن

nlp تیک هورمون استروژن

این هورمون که در زنها بیشتر مشاهده میشود از سه هورمون تشکیل شده است و  باعث چند برابر شدن میزان ذخیره چربی نسبت به آنزیم های چربی سوز میشود. این هورمون در اطراف لگن زنها بیشتر مشاهده میشود و توزیع چربی را در این ناحیه انجام میدهد.

nlp تیک رژیم سخت نتیجه عکس دارد

اگر فکر میکنید با گرفتن رژیم سخت بدن شما به نتیجه خوبی میرسد، در اشتباه هستید زیرا در این حالت میزان آنزیم های چربی سوز بسیار کاهش یافته و قدرت بدن تحلیل میرود. در این حالت بجای کم شدن چربی، حجم عظلات کاهش می یابد و آسیب بیشتری می بینید.

نتیجه گیری

اگر ناامید شده اید خبر خوب این است که تفاوت میان بدن زنها و مردها طبیعی است و این موارد محصر به هر جنسیت است. برای داشتن وزنی ایده آل باید از یک برنامه غذایی مناسب و تحرک و ورزش منظم استفاده کنید.
تمرین های ذهنی ان ال پی نیز در این میان بسیار تاثیر گذار خواهد بود. با این استراتژی کاهش وزن، در دوره های مختلف شاهد موفقیت های زیادی بودیم. عوامل ذهنی و نقش ناخودآگاه در بروز جاقی بسیار مهم است.
مقاومت ناخودآگاه اولین دلیل عدم کاهش وزن خواهد بود. اگر بتوانید این مقاومت و دلیل آنرا بیابید، روند لاغری پایدارتر خواهد بود. زیرا بنا به پیش فرض ان ال پی ” هر یک از رفتارها و عادات منفی ما، دارای نیت مثبت و سازنده است”. باید به نیت ناخودآگاه جهت افزایش وزن پی ببریم. این اتفاقات در دوره های خانه ان ال پی ایران بررسی میشود. با ما همراه باشید.
مقالات ان ال پی و فیلم کارگاه کاهش وزن را در لینک زیر ببینید.

کلیک کنید

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here