10 شرکت برتر بیمه عمر کدامند؟

20
16409
بهترین شرکت بیمه

10 شرکت برتر بیمه عمر کدامند؟

آیا میدانید بهترین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر در ایران کدامند؟ اين موضوع از آن جهت مورد توجه است که در سالهای گذشته اهمیت داشتن یک پشتوانه مالی برای ما ايرانی ها بیش از پيش مورد توجه قرار گرفت. طی گزارشی که اداره کل بیمه مرکزیارائه کرده است، طی سالهای 88 تا 93 ميزان فروش بیمه عمر و سرمایه گذاری بالغ بر 180 درصد افزايش داشته است.

البته سهم خرید بیمه عمر یا زندگی در ایران حدود 14 درصد است كه این رقم در كشورهاي توسعه یافته به 60 درصد می رسد. برای اينكه بتوانیم از خدمات مفید شركت های بیمه ای استفاده كنیم، ابتدا لازم است نقاط ضعف و قوت هر یك را بدانیم.

از اینرو در دوره های آموزش فروش بیمه عمر با متد ان ال پی بسياری از شرکت کنندگان اين سئوال را می پرسند که کدام شرکت بیمه برتر است؟ در اين مقاله سعی داريم به اين سئوال پاسخ دهيم.

فردی را در نظر بگيريد که برای دوران بازنشستگی خود بدنبال پلن مالی مناسب با ریسک پایین است. چه سرمایه گذاری را به او پیشنهاد می کنيد؟ آيا بیمه عمر گزینه مناسبی نیست؟
اگر فرد بخواهد در دوران بازنشستگی از يک وام جهت کمک به خانواده خود استفاده کنند و برای خرید جهیزیه، مسکن برای فرزندان و سفرهای زيارتی و سیاحتی نياز به سرمايه داشته باشد، وام های بیمه عمر ميتواند کمک کننده باشد زیرا با توجه به اندوخته آنها بدون نياز به وثیقه و ضامن در چند روز کاری هزینه را پرداخت کنند.

ابتدا قصد دارم کمی درباره معیارهای خوب بودن يک شرکت بیمه صحبت کنم. واقعیت این است که معیارهای زیادی وجود دارند که بتوان تشخیص داد کدام شرکت ها در رتبه های برتر هستند، معیارهایی مانند:

1-عملکرد شرکت بیمه عمر در بازار
2- سطح توانگری مالی و میزان سرمایه شرکت بیمه
3- نحوه پرداخت خسارت به مردم
4- ارتباط و حمایت از نمایندگان بیمه عمر
5- شفاف بودن و وجود کمترین ابهام در طرح های بیمه
6- سابقه شرکت
7- میزان سود دهی
8- ميزان فروش بیمه عمر
9- مشتری مداری و ارتباط پس از فروش بیمه
10- نوع و نحوه پرداخت خسارت به مشتری

برگرديم به آمار سازمان بیمه مرکزی و رقم قابل توجه 3919463 فقره بيمه که در مدت 5 سال صادر گرديده است. البته خاطر نشان کنيم شرکت های بیمه در تمام زمينه ها مانند بيمه شخص ثالت، بدنه، مسئولیت و… فعالیت مي کنند و معیار اين رده بندی فعالیت در زمينه تخصصی بیمه عمر و سرمایه گذاری است.

رتبه بندی شرکت های بیمه عمر و سرمایه گذاری به ترتيب زير است:

1-بیمه ایران

بیمه ایران

از سال 1314 فعالیت خود را آغاز کرده است و اولین شرکت بیمه ای محسوب میشود و اين فاکتور نقش بسزایی در موفقيت و وجه عمومی آن داشته است. اين شرکت 205 شعبه در سراسر کشور داشته و تعداد نمايندگانش در حدود 4256 است.

2- بیمه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد

اين شرکت در سال 1385 تاسيس شد و باتوجه به اينکه از آن بعنوان شرکتی خصوصی یاد ميشود اما توانسته اين رتبه خوب را در میان شرکت های دولتی کسب کند. دارای 77 شعبه در سراسر ایران است و 2180 نمایندگی.
از طرف ديگر تعداد 8426 نمایندگی تخصصی بیمه عمر نیز در حال همکاری با آن هستند. همچنین اين شرکت در میان 500 شرکت برتر کشور عنوان 102 را به خود اختصاص داده است و از نظر میزان رشد در سالهاي 1390 تا 1392 به انتخاب سازمان مدیریت صنعتی حائز رتبه اول گردید.

ارائه خدمات نوين مانند بيمه تكمیلی، پوشش مناسب بیماری های خاص، و سطح توانگری 1 این شركت را به محبوبترین شركت بیمه عمر در كشور مبدل ساخته است. همچنین بیمه گذار در صورت خرید بیمه عمر از مزایایی مانند پوشش آتش سوزی و زلزله نیز بهره مند خواهد شد.

 

3- بیمه کارآفرین

بیمه كارآفرین

اين شرکت افتخار دارد بعنوان اولین مجموعه ای باشد که بیمه عمر را بصورت مدرن در کشور عرضه نمايد. در تاریخچه تاسیس شرکت آمده است این مجموعه در سال 1381 توسط گروهی از کارآفرینان با هدف تغییر ساختار سنتی بیمه و استفاده از ابزارهای کارآمد سیستماتیک شکل گرفت.

اهداف شرکت عبارتند از:

حاکمیت شرکتی- مشتری محوری و تکریم ارباب رجوع- بیمه گری با ابزارهای حرفه ای- خلاقیت و ابداع طرح های نو- آموزش کارکنان در تمام سطوح

4- بیمه سامان

بيمه سامان

در بین شرکت های خصوصی یکی از شفاف ترین سیاست های بیمه ای را داراست. همچنین در سطح یک توانگری مالی می باشد. در سال 1383 تاسیس گردید و در حوزه بیمه زندگی و غیر زندگی فعالیت نمود.

بانک سامان، شرکت مس سرچشمه، صندوق بازنشستگی شرکت مس ایران و برخی از ارگانهای مالی دیگر از حمایت کنندگان اصلی این شرکت هستند.

5- بیمه پارسیان

بیمه پارسیان

پس از شکل گيری بانک پارسیان، اين هلدينگ تصميم به تاسيس شرکت بيمه گرفت و با قرارگيری در لیست سطح يک توانگری مالی، و سرمایه 3000 هزار میلیارد ریالی یکی از شرکت های در حال رشد می باشد.

عمده ترین سهام داران بیمه پاسارگاد عبارتند از:

بانک و لیزینگ پارسیان

شرکت سرمایه گذاری تدبیر

صبا تامین پارسیان

پوشش اتکایی کلیه ریسک های صنعتی با هر میزان سرمایه و با 100% با استفاده از تراز درجه بندی و اعتبار شرکت های بیمه ای دنیا هم یکی دیگر از خدمات بیمه پاسارگاد است.

6- بیمه آسیا

بیمه آسیا

یكی از قدیمی ترین شركت های ارائه كننده خدمات بیمه در كشور (تاسیس 1338) كه در سال 94 در لیست 100 شركت برتر از دید سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفت. این بیمه با بیش از 100 واحد پرداخت خسارت در حال فعالیت می باشد.

 

7- بیمه رازی

بيمه رازی

سابقه بالا در این صنعت، سطح توانگری یك مالی و رویكرد جدید عملكرد در سالهای گذشته،‌ شركت رازی را در شيب رو به رشد قرار داده است. یکی از اولین بیمه های خصوصی کشور که فعالیت خود را آغاز کرد و با سرمایه 140 هزار میلیارد ریال در حال توسعه است و بیمه اتکایی را با همکاری شرکت های بین المللی فراهم نموده است.

ارزشهای سازمانی شرکت رازی عبارتند از:

مشتری مداری

مشارکت

خلاقیت و نوآوری

روحیه یادگیری مستمر

مسئولیت پذیری

8- بیمه دانا

بیمه-دانا

از سال 1358 با مشاركت شركت بيمه انگلیسی تاسيس شد. این شركت در سه زمینه حیات، به شرط فوت و پس انداز خدمات ارائه میدهد. دارای 59 شعبه و 1919 نمایندگی است.

 

9- بیمه سينا

بیمه سینا

از سال 1382 شروع بكار كرده و در زمینه های مختلف این حوزه فعالیت می كند. همانند سایر شرکت ها در زمینه پوشش خسارت و امراض و بیماری ها فعالیت می کند و با نام بیمه عمر یارمند سینا فعالیت می کند.

10- بیمه دی

بيمه دی

این شركت با پشتوانه بانك دی در سال 1383 با شعار تعهد،‌ تخصص و نوآوری تاسیس گردید. این شركت در سطح توانگری مالی 2 است و بدلیل نمایندگی های فعال در كشور، پتانسیل خوبی در سالهای آينده خواهد داشت.

البته بیمه های سرمد، ملت، معلم، ما، نوین، آرمان، میهن، تعاون نيز از نظر رضایت مشتری،‌سابقه، توانگری مالی میتوانستند در رده هاي بالای این لیست قرار بگیرند، اما ملاك ما در اين مقاله آيتم های مربوط به بیمه عمر می باشد.

رده بندی در حوزه توانگری مالی

يکي ديگر از معيارهايي که در ابتداي مقاله اشاره شد، سطح توانگري مالي مي باشد.
1-سطح يک توانگری مالی: مقدار نسبت توانگری مالی شرکت برابر با 100 درصد است.
2- سطح دو توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت برابر با بيش از 70% و کمتر از 100% است.
3- سطح سه توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت برابر با 50% و کمتر از 70% است.
4- سطح چهار توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت بيش از 10% و کمتر از 50% است.
5- سطح پنج توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت کمتر از 10% است.

شرکت هایی که در سطح توانگری يک هستند، بطور کلي مي توانند تعهدات خود را تضمین نمايند. شرکت هایی که در رده دوم هستند تا حدودي قادر به اين کار هستند اما بايد وضعيت مالی را بهتر کنند و شرکت هایی که در سطح سوم هستند بايد به افزايش سرمايه و پلن هاي مالی، نگاه جدی تری داشته باشند. در اين بين شرکت های سطح سوم علاوه بر فعاليت های فوق ملزم به کاهش صدور بيمه نامه هستند.
به گزارش اداره کل بیمه مرکزی در بين شرکت های فعال در حوزه بیمه، در بين 18 شرکت بررسی شده موارد زير ارائه گرديد:

شرکت های سطح یک توانگری مالی:

بیمه آسیا – دانا – البرز – پاسارگاد- سامان – رازی – ملت – پارسیان – بیمه ما

شرکت های سطح دو توانگری مالی:
شرکت بیمه کوثر – نوین – سینا – معلم

شرکت های سطح سه توانگری مالی:
شرکت بیمه ايران

شرکت های سطح چهار توانگری مالی :
شرکت دی و میهن

 

click-here-arrow

همچنین جهت شرکت در دوره نوابغ فروش بیمه عمر کلیک کنید.

دوره مجازی ان ال پی

آموزش ان. ال. پی

دریافت خبرنامه و دروس رایگان

لطفا منتظر بمانید

از عضویت شما متشکریم

20 نظرات

 1. با سلام
  پوشش های بیمه زندگی در دو شرکت بیمه ایران و پاسارگاد تفاوت دارند و دومی پوشش های بیشتری را بشرح ذیل دارد:
  ۱.پاسارگاد پوشش کارت بیمه تکمیلی علیحده دارد ولی ایران ندارد.
  ۲.پاسارگاد سقف هزینه پزشکی حادثه ۲۵ ملیون تومان است ولی ایران ۵ ملیون
  ۳.پاسارگاد بیماری های خاص را ۵ از ۵ پرداخت می کند و مجموعا ۲۰۰ ملیون لکن ایران فقط یکبار ۳۰ ملیون
  ۴.پاسارگاد رایگان پوشش بیمه آتش سوزی و زلزله دارد ایران خیر
  ۵. ایران مالیات کسر می کند لکن پاسارگاد خیر
  علاوه بر موارد بالا سطح توانگری مالی بیمه ایران بسیار پایین است (سطح ۴) و از نظر پرداخت خسارت رتبه ۴ (بین ۴۵ تا ۶۰ روز) می باشد در حالی که پاسارگاد سطح توانگری مالی یک است و از نظر پرداخت خسارت رتبه یک (بین ۵ تا۱۵ روز) می باشد.
  *امید است این مطلب هرچند کوتاه راهگشای تصمیمات عزیزان باشد

 2. سلام.بنده نماینده بیمه ایران هستم.در جواب دوستانی که نظردادن میتونم همه شرکتها رو بکوبم.اما انصاف دارم و چنین کاری نمیکنم….
  پرفروشترین محصول مال بیمه ایرانه.بیمه مان.
  روزانه ۸۰میلیارد تومن پرداخت خسارت نشانه توانگری بیمه ایرانه.
  همه مشتریهای بیمه ایران راضی هستند.
  سود مشارکت بیمه ایران در سه سال گذشته۲۵و۲۴و۲۲درصد بوده بالاتر از همه شرکتهای بیمه.
  دولتی و خوشنامه.
  احتمال ورشکستگی بیمه ایران وجود نداره.
  هر شرکت خصوصی مثل پاسارگاد ورشکست بشه خسارتش رو بیمه ایران پرداخت میکنه.مثل جریان بیمه توسعه.
  تضمین پرداخت مستمری فقط در بیمه ایران هست.
  معافیت از پرداخت حق بیمه در بیمه ایران هست.
  پرداخت مستمری در صورت از کارافتادگی فقط دربیمه ایرانه.
  انصاف داشته باشید
  ۶۰درصد هواپیماها.قطارها.پالایشگاهها و پروژه های بزرگ تحت پوشش بیمه ایرانه.
  بیمه ایران پشتیلان اقتصاد کشوره.
  زیبا ولاشکوه.بیمه ایران
  یک شرکت قدیمی و دولتی وبیمه مادر
  خسارت پرداختی یک روز بیمه ایران برابر حق بیمه تولیدی یک سال هرکدوم از شرکتهای خصوصیه..

  • سلام دوست بیمه ای،فراموش کردی بگی بیمه ایران سال تاسیس 1314 هستش،البته که یه شرکتی به نام پاسارگاد یه حریف قدر محسوب میشه براش،چون طی 12 سال حضورش 6سال به عنوان بیمه برتر از نظر بیمه مرکزی شناخته شده است.

 3. بیمه ایران ۷۰ درصدش خصوصی هست.
  اگه بیمه ایران دولتی هست چرا هرسال طبق گزارش بیمه مرکزی سطح توانگری مالی بیمه ایران ۴ اعلام میشه؟
  چندین نفر از مشتریان از پرداخت خسارت بیمه ایران ناراضی بودن.

 4. دوستان عزیز و گرامی:
  لازمه بدونیم که همه شرکتهای بیمه ، بیمه اتکایی شرکت بیمه ایران هستند.
  افراد تازه به دوران رسیده فقط برای به دست آوردن کارمزد بیشتر و فروش بیمه به هرقیمت، ناجوانمردانه بیمه ایران رو تخریب می کنند در حالی که بیمه باشکوه ایران مادری مهربان برای تمامی بیمه های خصوصی در حال ورشکستگی است. مثل بیمه توسعه و… .
  بیمه ایران روزانه هشتاد میلیارد تومان خسارت در سراسر کشور پرداخت می کند آیا این حجم پرداخت خسارت بیانگر قدرت بیمه ایران نیست ؟ در حالی که مطابق آمار بیمه مرکزی بسیاری از شرکتهای خصوصی در طول یک سال به اندازه ی خسارت پرداختی یک روز بیمه ایران نتوانستهاند بیمه بفروشند.
  مگر نه اینکه آقای همتی خودشون گفتن که به عنوان نمونه فرمودن که خسارت پرداختی بیمه ایران در خراسان رضوی از مجموع فروش تمامی شرکتهای خصوصی در یک سال بیشتر بوده.
  زیاد گول حرفهای افراد فرصت طلبی رو که میخان با تخریب چهره ی محبوب بیمه مایران عرض اندامی بکنند رو نخورید.
  می تونید ی سری به سایت آمار بیمه مرکزی بزنید.
  بیمه اتیران یک قرن به همه مردم ایران خدمت بیمه ای ارائه کرده است.

 5. سلام ای کاش بیمه ایران هم بیمه اتش سوزی و زلزله رو پوشش بده .بعنوان یه مشتری بیمه که در حال تحقیق هستم این ایتم بیمه پاسارگاد جالب هستش.

 6. سلام ای کاش بیمه ایران هم بیمه اتش سوزی و زلزله رو پوشش بده .بعنوان یه مشتری بیمه که در حال تحقیق هستم این ایتم بیمه پاسارگاد جالب هستش…

 7. من کارمند تامین اجتماعی هستم . بیمه ایران هیچوقت ابهتش کم نخواهد شدو به عنوان ستون تمام بیمه های موجود در بازار هست . لطفا تبلیغ منفی نکنین . بیمه پاسارگاد هنوز به دوران پرداخت تعهدات بلند مدت وارد نشده .پس هر وقت بیست سال از عمر دوم دوران خود را گذروند و به دوران پرداخت وارد شد قضاوت کنین . شاید مردم عادی الان به پولهای و حق بیمه های دریافتی و تعهد نداده نگاه کنند . ولی واسه کارشناسان بیمه که نمیتونن از قدرت توانگری که هنوز به تعهدات وارد نشده اند حرفی بزنن. هنوز 20 سال از صدور اولین بیمه نامه نگذشته. فعلا جمع کنین و سرمایه گذاری

  • حسین عزیز ممنون از نظر تخصصی شما در خصوص سطح توانگری و پوشش بیمه ایران و پاسارگاد
   مقاله فوق بنا بر استناد گزاش های بیمه مرکزی اعلام شده و تناقضی با نظر شما ندارد.

 8. سلام و عرض ادب.در خوبی بیمه ایران شکی نیست اما وقتی صحبت از بیمه ی عمر به میان میاد باید به امار و ارقام رجوع کرداماری که بی طرفه و سالانه از سوی بیمه مرکزی اعلام میشه که طبق این اماربیمه پاسارگاد حرف اول رو میزنه “همکاران محترم فروش بیمه های عمرفقط بازنشستگی نیست بلکه نقص عضو و از کارافتادگی رو هم باید در نظر گرفت بیمه پاسارگاد علاوه بر اینها هزینه پزشکی بر اثر حادثه رو میده و اگر کسی دچار امراض خاص مثلا سرطان بشه حتی اگه درمان هم نکنه هزینه ش رو تا چهل میلیون تومان میگیره.درکنار این همه مزایابیمه اتش سوزی و زلزله روهم به طور رایگان تحت پوشش قرار میده که بی سابقه است نمونه اش زلزله های کرمانشاه. نمایندگان بیمه ایران کمی محترمانه برخورد کنید.هدف بالا بردن سطح اطلاعات مردم عزیزمان در زمینه بیمه است.سپاسگزارم

  • محمد عزیز ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتی.
   واقعیت اینه که قصد طرفداری از شرکت بیمه خاصی نداریم و این آمار بر اساس گزارشات بانک مرکزی هست. بیمه پاسارگاد و ایران هردو معتبر هستند ولی شاید از نظر تخصص بشه گفت پاسارگاد در بیمه عمر و مسئولیت رشد بهتری داشته اما بیمه ایران در ثالث و بدنه

  • سلام.
   بیمه ایران بالاترین میزان فروش بیمه عمر را دارد . حدود 84سال رتبه اول فروش بیمه عمر رو داره.
   مالیات رو بیمه ایران همراه حق بیمه میگیره ولی پاسارگاد در پایان قرارداد از اندوخته به صورت یکجا کسر می کنه.مالیات کاملا اجباریه . همه شرکتها باید بدن.
   همه پوششهای بیمه پاسارگاد در محصول بیمه مان بیمه ایران هست.+پوشش دریافت مستمری درصورت ازکارافتادگی+مستمری پرداختی پایان قرارداد به صورت کتبی+و….
   دولتی و تضمینیه.یادمون نره که بیمه توسعه همیشه رتبه 1 توانگری مالی رو داشت . ور شکست شد.84000نفر از بدهکار و مقصران دارای بیمه نامه توسعه به زندان افتادن.که باحمایت بیمه ایران خسارتهاشون پرداخت شد و آزاد شدن.
   بیمه مادر=بیمه ایران.دولتی تضمینی
   بنده عضو هیات علمی دررشته اقتصاد هستم و نظراتم هم کاملا کارشناسیه

  • هر دو بیمه ایران و پاسارگاد از مزایای بالایی برخوردارند و میتونید از مقاله فوق و نظرات دوستان به جمع بندی برسید. با توجه به اینکه بیمه پاسارگاد در زمینه عمر و مسئولیت تنوع بیشتری داره و در سطح یک توانگری هست شاید اولویت دوستان باشه اما نمیتوان فقط به همین مورد استناد کرد.

 9. با سلام
  متاسفانه کاملا رتبه بندی غلط و اطلاعات ارایه شده جانب دارانه بوده لطفا به مردم عزیزمان آگاهی بدهید محصول نفروشید از همه عزیزان در جستجوی خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری خواهشمندم آگاهانه تحقیق مشاوره و خرید نمایند.
  با سپاس

  • سعید عزیز ممنونم از نقد دلسوزانه شما.
   باید عرض کنیم لیست بهترین شرکت های بیمه عمر بر اساس آمار بیمه مرکزی انجام شده. اگر شما فکر می کنید جانب دارانه بوده لطفا با منبع قابل استناد لیست رده بندی را اعلام کنید.
   اگر به کامنت های بالا توجه کرده باشید بسیاری از کارشناسان بین بیمه عمر و پاسارگاد و چند شرکت دیگه اختلاف نظر داشتند اما همه عقیده دارند اینها برترین هستند.

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here