10 شرکت برتر بیمه عمر کدامند؟

39
16958
بهترین شرکت بیمه

10 شرکت برتر بیمه عمر کدامند؟

آیا میدانید بهترین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر در ایران کدامند؟ اين موضوع از آن جهت مورد توجه است که در سالهای گذشته اهمیت داشتن یک پشتوانه مالی برای ما ايرانی ها بیش از پيش مورد توجه قرار گرفت. طی گزارشی که اداره کل بیمه مرکزیارائه کرده است، طی سالهای 88 تا 93 ميزان فروش بیمه عمر و سرمایه گذاری بالغ بر 180 درصد افزايش داشته است.
البته سهم خرید بیمه عمر یا زندگی در ایران حدود 14 درصد است كه این رقم در كشورهاي توسعه یافته به 60 درصد می رسد. برای اينكه بتوانیم از خدمات مفید شركت های بیمه ای استفاده كنیم، ابتدا لازم است نقاط ضعف و قوت هر یك را بدانیم.
از اینرو در دوره های آموزش فروش بیمه عمر با متد ان ال پی بسياری از شرکت کنندگان اين سئوال را می پرسند 10 شرکت برتر بیمه عمر کدامند؟ در اين مقاله سعی داريم به اين سئوال پاسخ دهيم.
فردی را در نظر بگيريد که برای دوران بازنشستگی خود بدنبال پلن مالی مناسب با ریسک پایین است. چه سرمایه گذاری را به او پیشنهاد می کنيد؟ آيا بیمه عمر گزینه مناسبی نیست؟
اگر فرد بخواهد در دوران بازنشستگی از يک وام جهت کمک به خانواده خود استفاده کنند و برای خرید جهیزیه، مسکن برای فرزندان و سفرهای زيارتی و سیاحتی نياز به سرمايه داشته باشد، وام های بیمه عمر ميتواند کمک کننده باشد زیرا با توجه به اندوخته آنها بدون نياز به وثیقه و ضامن در چند روز کاری هزینه را پرداخت کنند.

شرکت خصوصی بهتر است یا دولتی؟

اغلب افرادی که قصد خرید بیمه عمر را دارند، این سئوال در ذهن آنان شکل می گیرد که آیا شرکت دولتی می تواند به من خدمات بهتری دهد یا شرکت خصوصی؟ از طرف دیگر در مواقع اضطراری کدامیک می تواند ثبات بهتری داشته باشد؟ سئوالی که ذهن بسیاری از افراد را به خو مشغول می کند این است که ” اگر شرکت های خصوصی بیمه ورشکست شوند، چه تضمینی برای بازگشت وجه وجود دارد؟”

از آنجایی که کلیه شرکت های دولتی و خصوصی زیر نظر بیمه مرکزی فعالیت می کنند و بر اساس پشتوانه و ضمانت هایی که دارند، مجوز فعالیت می گیرند، لذا در این خصوص جای نگرانی نیست و باید این اولویت را پس از میزان سود دهی و سطح توانگری در نظر گرفت.

آیا قدمت شرکت بیمه مهم است؟

بسیاری از افراد برای انتخاب بیمه برتر به تجارب دیگرا رجوع می کنند و معیارهای فنی و کارشناسانه برای آنها در اولویت دوم قرار دارد. اینکه یک شرکت دارای قدمت زیادی است، نمی تواند معیار درستی برای انتخاب آن باشد. چه بسا شرکت هایی که در سال های بین 70 و 80 شمسی شکل گرفته اند اما دارای رشد و عملکرد خوبی بوده و به بیشترین میزان سود دهی، پوشش و سطح توانگری مالی رسیده اند.

آیا تعداد شعب و نمایندگان مهم است؟

ملاک نزدیک بودن شعبات و پاسخگویی برای بسیاری از افراد مهم است. بیمه هایی که شعبات زیادی در ساسر کشور دارند و میزان پاسخگویی نمایندگان در سطح مناسبی قرار دارد، از محبوبیت بالایی برخورداند و مردم می توانند با خیالی آسوده تر در آنها سرمایه گذاری کنند.اهمیت این موضوع در زمان پرداخت خسارت بخوبی احساس می شود.
در این زمان نزدیکی نمایندگی و سرعت پاسخگویی در ادامه همکاری افراد تاثیر مستقیم خواهد داشت. در سالهای اخیر شرکت هایی که پرداخت های آنلاین و یا در محل سکونت مشتری را انجام داده اند، از محبوبیت بالایی برخوردارند.
در ابتدای این مقاله قصد داریم کمی درباره معیارهای خوب بودن يک شرکت بیمه صحبت کنیم. واقعیت این است که معیارهای زیادی وجود دارند که بتوان تشخیص داد کدام شرکت ها در رتبه های برتر هستند، معیارهایی مانند:

1-عملکرد شرکت بیمه عمر در بازار
2- سطح توانگری مالی و میزان سرمایه شرکت بیمه
3- نحوه پرداخت خسارت به مردم
4- ارتباط و حمایت از نمایندگان بیمه عمر
5- شفاف بودن و وجود کمترین ابهام در طرح های بیمه
6- سابقه شرکت
7- میزان سود دهی
8- ميزان فروش بیمه عمر
9- مشتری مداری و ارتباط پس از فروش بیمه
10- نوع و نحوه پرداخت خسارت به مشتری

برگرديم به آمار سازمان بیمه مرکزی و رقم قابل توجه 3919463 فقره بيمه که در مدت 5 سال صادر گرديده است. البته خاطر نشان کنيم شرکت های بیمه در تمام زمينه ها مانند بيمه شخص ثالت، بدنه، مسئولیت و… فعالیت مي کنند و معیار اين رده بندی فعالیت در زمينه تخصصی بیمه عمر و سرمایه گذاری است.

رتبه بندی شرکت های بیمه عمر و سرمایه گذاری به ترتيب زير است:

1-بیمه ایران

از سال 1314 فعالیت خود را آغاز کرده است و اولین شرکت بیمه ای محسوب میشود و اين فاکتور نقش بسزایی در موفقيت و وجه عمومی آن داشته است. اين شرکت 205 شعبه در سراسر کشور داشته و تعداد نمايندگانش در حدود 4256 است. شاید تنها شرکت دولتی بیمه باشد که در زمینه توانگری مالی کاهش رتبه داشته اما توانسته میزان سود دهی خود را در یک سطح ثابت نگهدارد. این میزان سود دهی در حدود 20 درصد بوده است.

بیمه ایران

میزان سرمایه فوت این شرکت 35 برابر حق بیمه سالیانه تا سقف 400 میلیون تومان است. همچنین مزایای دیگری چون دریافت وام تا میزان 90% اندوخته پس از 2 سال، پرداخت سرمایه از کار افتادگی، پرداخت هزینه های بیماری های خاص، امکان خرید بیمه عمر از بدو تولد تا 100 سالگی و معافیت از پردخت مالیات از مزیت های این شرکت است.

سود تضمینی در 2 سال اول 16% درصد و در دو سال بعدی 13 درصد در نظر گرفته شده است. این سود در سالهای بعد به 10 درصد می رسد. همچنین 85% درصد از سود مشارکتی را به بیمه گذاران خود پرداخت می کند. این سود در سال 1397 در حدود 24.5 درصد بوده است.

 

2- بیمه پاسارگاد

اين شرکت در سال 1385 تاسيس شد و باتوجه به اينکه از آن بعنوان شرکتی خصوصی یاد ميشود اما توانسته اين رتبه خوب را در میان شرکت های دولتی وخصوصی کسب کند. دارای 77 شعبه در سراسر ایران است و 2180 نمایندگی فعال. از طرف ديگر تعداد 8426 نمایندگی تخصصی بیمه عمر نیز در حال همکاری با آن هستند.

بیمه پاسارگاد

همچنین اين شرکت در میان 500 شرکت برتر کشور عنوان 102 را به خود اختصاص داده است و از نظر میزان رشد در سالهاي 1390 تا 1392 به انتخاب سازمان مدیریت صنعتی حائز رتبه اول گردید. میزان پرداخت سرمایه فوت طبیعی در حدود 360 برابر حق بیمه ماهیانه بعلاوه سرمایه اصلی است.
ارائه خدمات نوين مانند بيمه تكمیلی، پوشش مناسب بیماری های خاص، و سطح توانگری 1 این شركت را به محبوبترین شركت بیمه عمر در كشور مبدل ساخته است. همچنین بیمه گذار در صورت خرید بیمه عمر از مزایایی مانند پوشش آتش سوزی و زلزله نیز بهره مند خواهد شد. این شرکت در سالهای گذشته میزان سود دهی بین 23-25% را ارائه داده است و نوسان کمتری را تجربه کرده است.

 

3- بیمه کارآفرین

بیمه كارآفرین

اين شرکت افتخار دارد بعنوان اولین مجموعه ای باشد که بیمه عمر را بصورت مدرن در کشور عرضه نمايد. در تاریخچه تاسیس شرکت آمده است این مجموعه در سال 1381 توسط گروهی از کارآفرینان با هدف تغییر ساختار سنتی بیمه و استفاده از ابزارهای کارآمد سیستماتیک شکل گرفت. میزان سرمایه فوت 25 برابر حق بیمه سالیانه می باشد.

اهداف شرکت عبارتند از:

حاکمیت شرکتی- مشتری محوری و تکریم ارباب رجوع- بیمه گری با ابزارهای حرفه ای- خلاقیت و ابداع طرح های نو- آموزش کارکنان در تمام سطوح

4- بیمه سامان

بیمه عمر سامان
در بین شرکت های خصوصی یکی از شفاف ترین سیاست های بیمه ای را داراست. همچنین در سطح یک توانگری مالی می باشد. در سال 1383 تاسیس گردید و در حوزه بیمه زندگی و غیر زندگی فعالیت نمود.  بانک سامان، شرکت مس سرچشمه، صندوق بازنشستگی شرکت مس ایران و برخی از ارگانهای مالی دیگر از حمایت کنندگان اصلی این شرکت هستند. میزان سود دهی در سالهای گذشته از 21% الی 25% متغییر بوده اما توانسته سطح توانگری خود را بخوبی ارتقاء بخشد.

بيمه سامان

از مزایای این شرکت می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • امکان دریافت وام تا 90% موجودی در سال اول.
 • برداشت از حساب اندوخته از پایان سال اول
 • پرداخت سرمایه ای در حدود 3 برابر سرمایه فوت، در صورت فوت ناشی از حادثه
 • پرداخت سرمایه از کار افتادگی برابر مبلغ سرمایه فوت هر سال در صورت از کار افتادگی دائمی بیمه شده
 • پرداخت هزینه های درمانی برای بیماری های صعب العلاج تا سقف 300000000 ریال
 • انعطاف پذیری در پرداخت حق بیمه بنا به توان مالی افراد

5- بیمه پارسیان

بیمه پارسیان

پس از شکل گيری بانک پارسیان، اين هلدينگ تصميم به تاسيس شرکت بيمه گرفت و با قرارگيری در لیست سطح يک توانگری مالی، و سرمایه 3000 هزار میلیارد ریالی یکی از شرکت های در حال رشد می باشد. در سالهای گذشته علیرغم افزایش سطح توانگری مالی، میزان سود دهی در برهه ای کاهش یافته است. این شرکت حدود 6 درصد از بازار صنعت بیمه را در اختیار دارد. سهم فروش بیمه عمر در 6 ماهه ابتدایی سال 1397 رقمی معادل 1263 میلیارد ریال بیمه عمر فروخته است.

عمده ترین سهام داران بیمه پاسارگاد عبارتند از:

بانک و لیزینگ پارسیان

شرکت سرمایه گذاری تدبیر

صبا تامین پارسیان

پوشش اتکایی کلیه ریسک های صنعتی با هر میزان سرمایه و با 100% با استفاده از تراز درجه بندی و اعتبار شرکت های بیمه ای دنیا هم یکی دیگر از خدمات بیمه پاسارگاد است.

6- بیمه آسیا

بیمه آسیا

یكی از قدیمی ترین شركت های ارائه كننده خدمات بیمه در كشور (تاسیس 1338) كه در سال 94 در لیست 100 شركت برتر از دید سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفت. این بیمه با بیش از 100 واحد پرداخت خسارت در حال فعالیت می باشد.

 

7- بیمه رازی

بيمه رازی

سابقه بالا در این صنعت، سطح توانگری یك مالی و رویكرد جدید عملكرد در سالهای گذشته،‌ شركت رازی را در شيب رو به رشد قرار داده است. یکی از اولین بیمه های خصوصی کشور که فعالیت خود را آغاز کرد و با سرمایه 140 هزار میلیارد ریال در حال توسعه است و بیمه اتکایی را با همکاری شرکت های بین المللی فراهم نموده است.

ارزشهای سازمانی شرکت رازی عبارتند از:

مشتری مداری

مشارکت

خلاقیت و نوآوری

روحیه یادگیری مستمر

مسئولیت پذیری

8- بیمه دانا

بیمه-دانا

از سال 1358 با مشاركت شركت بيمه انگلیسی تاسيس شد. این شركت در سه زمینه حیات، به شرط فوت و پس انداز خدمات ارائه میدهد. دارای 59 شعبه و 1919 نمایندگی است. همانند بسیاری از شرکت های همکار حداقل زمان قرارداد بیمه عمر 5 سال و حداکثر 30 سال در نظر گرفته شده است. در این بین جهت جلوگیری از کاهش ارزش پولی، بیمه گذار می تواند هر ساله مبلغی را به حق بیمه خود اضافه کند.

 

9- بیمه سينا

بیمه سینا

از سال 1382 شروع بكار كرده و در زمینه های مختلف این حوزه فعالیت می كند. همانند سایر شرکت ها در زمینه پوشش خسارت و امراض و بیماری ها فعالیت می کند و با نام بیمه عمر یارمند سینا فعالیت می کند. سرمایه این شرکت در حال حاضر حدود 1500 میلیارد است و در همه شاخه های بیمه فعالیت می کند.
اگر چه در زمینه بیمه های مسئولیت، آتش سوزی و… از شرایط مناسبی برخوردار است اما در زمینه ببیمه عمر تلاش بیشتری را می طلبد تا بتواند در بین رقبای خود به فعالیت بپردازد. طبق قوانین این شرکت از 0 تا 70 سالگی می توان از بیمه های عمر استفاده نمود و میزان این حق بیمه بصورت ماهیانه از 50 هزار تومان می باشد.
بیمه سینا در اثر فوت ناشی از حادثه به میزان 1 تا 4 برابر سرمایه فوت به ذینفعان هزینه پرداخت می کند. همچنین در صورت نقص عضو به افراد شاغل بالای 18 سال، پوشش از کار افتادگی تعلق می گیرد. همچنین با انتخاب 2 پوشش از کار افتادگی در اثر حادثه کاری و معافیت از حق بیمه، علاوه بر دریافت حق مستمری می توانید تا مدت 10 سال از پرداخت حق بیمه معاف شوید.
سود تضمینی سرمایه گذاری در این بیمه برای دو سال اول 16 درصد و برای دو سال بعد 13 درصد خواهد بود. همچنین این میزان برای مازاد 4 سال نیز 10% درصد خواهد بود. همچنین این شرکت یکی از نقاط قوت خود را کمک به پرداخت های معوقه میداند و ابراز می کند اگر نتوانید هزینه بیمه را پرداخت کنید، شرکت از اندوخته شما برداشت کرده تا از این راه میزان دیرکرد را جبران کند. البته چنین کاری در برخی شرکت های همکار نیز اجرا می شود.

 

10- بیمه ملت

شرکت بیمه ملت فعالیت خود را از سال 1382 و با سرمایه 200 میلیارد ریال آغاز نمود. این سرمایه در سالهای اخیر افزایش یافته و در سال 1395 به 2850 میلیارد ریال رسید. خط مشی این شرکت بر اساس تاکید بر مشتری مداری و استفاده از مدیران با سابقه و کوشا به منظور ارائه خدمات بهتر می باشد. از دیگر اهداف این شرکت شفافیت در ارائه خدمات، سرعت بخشیدن به رشد صنعت بیمه و پشتیبانی از خدمات تولیدی و اشتغالزایی دارد.

اپلیکیشن بیمه ملت

نکته مهم در مورد این شرکت، ارتقاء سطح توانگری در سالهای گذشته می باشد. این شرکت در 6 سال متوالی توانسته به سطح یک  توانگری مالی دست یابد که این آیتم یکی از معیارهای انتخاب این شرکت در لیست 10 شرکت برتر بیمه عمر می باشد. از دیگر مزیت های رقابتی بیمه ملت میتوان به دریافت گواهی ISO 9001 – 2015 و سایر گواهینامه های رعایت حقوق مشتریان، مجوز قبولی بیمه اتکایی از بیمه مرکزی و پذیرش در بازار بورس اشاره کرد.

یکی از افتخارات این شرکت، پرداخت بالاترین میزان سود قطعی (حدود 25%) است.

 

10+1- بیمه دی

این شركت با پشتوانه بانك دی در سال 1383 با شعار تعهد،‌ تخصص و نوآوری تاسیس گردید. این شركت در سطح توانگری مالی 2 است و بدلیل نمایندگی های فعال در كشور، پتانسیل خوبی در سالهای آينده خواهد داشت.

بيمه دی

رده بندی در حوزه توانگری مالی

يکي ديگر از معيارهايي که در ابتداي مقاله اشاره شد، سطح توانگری مالی مي باشد. توانگری مالی یعنی میزان قدرت پاسخگویی شرکت در برابر مشتریان خود. شرکت هایی که از سطح توانگری مالی خوبی برخوردار هستند، در مقابل صاحبان حقوق و بیمه گذاران از توانایی پرداخت خوبی برخورداند. هر چه این میزان کاهش یابد، مقدار توانایی مالی و پاسخگویی نیز تنزل میابد.
1-سطح يک توانگری مالی: مقدار نسبت توانگری مالی شرکت برابر با 100 درصد است.
2- سطح دو توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت برابر با بيش از 70% و کمتر از 100% است.
3- سطح سه توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت برابر با 50% و کمتر از 70% است.
4- سطح چهار توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت بيش از 10% و کمتر از 50% است.
5- سطح پنج توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت کمتر از 10% است.
شرکت هایی که در سطح توانگری يک هستند، بطور کلي مي توانند تعهدات خود را تضمین نمايند. شرکت هایی که در رده دوم هستند تا حدودي قادر به اين کار هستند اما بايد وضعيت مالی را بهتر کنند و شرکت هایی که در سطح سوم هستند بايد به افزايش سرمايه و پلن هاي مالی، نگاه جدی تری داشته باشند. در اين بين شرکت های سطح سوم علاوه بر فعاليت های فوق ملزم به کاهش صدور بيمه نامه هستند.
به گزارش اداره کل بیمه مرکزی در بين شرکت های فعال در حوزه بیمه، در بين 18 شرکت بررسی شده موارد زير ارائه گرديد:

شرکت های سطح یک توانگری مالی:

بیمه آسیا – دانا – البرز – پاسارگاد- سامان – رازی – ملت – پارسیان – بیمه ما

شرکت های سطح دو توانگری مالی:
شرکت بیمه کوثر – نوین – سینا – معلم

شرکت های سطح سه توانگری مالی:
شرکت بیمه ايران

شرکت های سطح چهار توانگری مالی :
شرکت دی و میهن

10 شرکت برتر بیمه عمر کدامند؟
حال که به انتهای این مقاله رسیدیم شاید بتوانید جمع بندی مناسبی از بهترین شرکت هیا بیمه داشته باشید. البته بیمه های سرمد، معلم، ما، نوین، آرمان، میهن، تعاون و کوثر نيز از نظر رضایت مشتری،‌ سابقه، توانگری مالی میتوانستند در رده هاي بالای این لیست قرار بگیرند، اما ملاك ما در اين مقاله آيتم های مربوط به بیمه عمر می باشد.

 

click-here-arrow

همچنین جهت شرکت در دوره نوابغ فروش بیمه عمر کلیک کنید.

دوره مجازی ان ال پی

آموزش ان. ال. پی

دریافت خبرنامه و دروس رایگان

لطفا منتظر بمانید

از عضویت شما متشکریم

39 نظرات

 1. با سلام
  پوشش های بیمه زندگی در دو شرکت بیمه ایران و پاسارگاد تفاوت دارند و دومی پوشش های بیشتری را بشرح ذیل دارد:
  ۱.پاسارگاد پوشش کارت بیمه تکمیلی علیحده دارد ولی ایران ندارد.
  ۲.پاسارگاد سقف هزینه پزشکی حادثه ۲۵ ملیون تومان است ولی ایران ۵ ملیون
  ۳.پاسارگاد بیماری های خاص را ۵ از ۵ پرداخت می کند و مجموعا ۲۰۰ ملیون لکن ایران فقط یکبار ۳۰ ملیون
  ۴.پاسارگاد رایگان پوشش بیمه آتش سوزی و زلزله دارد ایران خیر
  ۵. ایران مالیات کسر می کند لکن پاسارگاد خیر
  علاوه بر موارد بالا سطح توانگری مالی بیمه ایران بسیار پایین است (سطح ۴) و از نظر پرداخت خسارت رتبه ۴ (بین ۴۵ تا ۶۰ روز) می باشد در حالی که پاسارگاد سطح توانگری مالی یک است و از نظر پرداخت خسارت رتبه یک (بین ۵ تا۱۵ روز) می باشد.
  *امید است این مطلب هرچند کوتاه راهگشای تصمیمات عزیزان باشد

   • با سلام به همگی
    بنده میخواستم خودم و مادرم رو بیمه عمر کنم و این مقاله و نظرات شمارو مطالعه کردم تا اطلاعات بیشتری پیدا کنم ولی متاسفانه با توضیحاتی که دوستان دادن و این گونه که همدیگرو تخریب کردن بنده فهمیدم که بیمه عمر هم مث بیمه زراعت در ایران فرمالیته هستش و شرکت بیمه کننده فقط میخواد مشتری زیادی جذب کنه و اصلا به فکر مشتری نیست
    واقعا برای خودم و هموطنانم متاسفم که در چنین وضعیتی به سر میبریم 😐

  • سلام.من کارگزار بیمه هستم و با بیمه ایران و پاسارگاد ، هردو ، همکاری دارم.دو بخش از فرمایشات شما رو اصلاح میکنم:
   بیمه ایران و پاسارگاد هردو مالیات برارزش افزوده ب
   بابت فروش پوششها کسر میکند.بیمه ایران همراه حق بیمه و بیمه پاسارگاد از ارزش بازخریدی کسر میکند.
   بیمه پاسارگاد 5 بار غرامت بیماری های خاص را میپردازد یعنی بابت هر بیماری 40 میلیون و جمعا 200 میلیون تومان و بیمه ایران 2 بار یعنی 30 میلیون بابت سرطانها و 20 میلیون بابت سایر امراض خاص یعنی جمعا 50 میلیون تومان

 2. سلام.بنده نماینده بیمه ایران هستم.در جواب دوستانی که نظردادن میتونم همه شرکتها رو بکوبم.اما انصاف دارم و چنین کاری نمیکنم….
  پرفروشترین محصول مال بیمه ایرانه.بیمه مان.
  روزانه ۸۰میلیارد تومن پرداخت خسارت نشانه توانگری بیمه ایرانه.
  همه مشتریهای بیمه ایران راضی هستند.
  سود مشارکت بیمه ایران در سه سال گذشته۲۵و۲۴و۲۲درصد بوده بالاتر از همه شرکتهای بیمه.
  دولتی و خوشنامه.
  احتمال ورشکستگی بیمه ایران وجود نداره.
  هر شرکت خصوصی مثل پاسارگاد ورشکست بشه خسارتش رو بیمه ایران پرداخت میکنه.مثل جریان بیمه توسعه.
  تضمین پرداخت مستمری فقط در بیمه ایران هست.
  معافیت از پرداخت حق بیمه در بیمه ایران هست.
  پرداخت مستمری در صورت از کارافتادگی فقط دربیمه ایرانه.
  انصاف داشته باشید
  ۶۰درصد هواپیماها.قطارها.پالایشگاهها و پروژه های بزرگ تحت پوشش بیمه ایرانه.
  بیمه ایران پشتیلان اقتصاد کشوره.
  زیبا ولاشکوه.بیمه ایران
  یک شرکت قدیمی و دولتی وبیمه مادر
  خسارت پرداختی یک روز بیمه ایران برابر حق بیمه تولیدی یک سال هرکدوم از شرکتهای خصوصیه..

  • سلام دوست بیمه ای،فراموش کردی بگی بیمه ایران سال تاسیس 1314 هستش،البته که یه شرکتی به نام پاسارگاد یه حریف قدر محسوب میشه براش،چون طی 12 سال حضورش 6سال به عنوان بیمه برتر از نظر بیمه مرکزی شناخته شده است.

  • این که بیمه ایران بیشترین فروش رو داره شکی نیست و اون هم به خاطر این هست که تعداد نمایندگی هاش خیلی زیادن نسبت به بقیه بیمه ها
   معافیت از پرداخت حق بیمه در اکثر بیمه هایی که بررسی کردم وجود داره
   و برای همه حرفهای بی اساس شما جواب هست ولی بیاید به جا کوبیدن همکار از هم پشتیبانی کنیم تا صنعت بیمه بتونه وظیفه خودش رو برای تمام مردم ایران به جا بیاره

 3. بیمه ایران ۷۰ درصدش خصوصی هست.
  اگه بیمه ایران دولتی هست چرا هرسال طبق گزارش بیمه مرکزی سطح توانگری مالی بیمه ایران ۴ اعلام میشه؟
  چندین نفر از مشتریان از پرداخت خسارت بیمه ایران ناراضی بودن.

 4. دوستان عزیز و گرامی:
  لازمه بدونیم که همه شرکتهای بیمه ، بیمه اتکایی شرکت بیمه ایران هستند.
  افراد تازه به دوران رسیده فقط برای به دست آوردن کارمزد بیشتر و فروش بیمه به هرقیمت، ناجوانمردانه بیمه ایران رو تخریب می کنند در حالی که بیمه باشکوه ایران مادری مهربان برای تمامی بیمه های خصوصی در حال ورشکستگی است. مثل بیمه توسعه و… .
  بیمه ایران روزانه هشتاد میلیارد تومان خسارت در سراسر کشور پرداخت می کند آیا این حجم پرداخت خسارت بیانگر قدرت بیمه ایران نیست ؟ در حالی که مطابق آمار بیمه مرکزی بسیاری از شرکتهای خصوصی در طول یک سال به اندازه ی خسارت پرداختی یک روز بیمه ایران نتوانستهاند بیمه بفروشند.
  مگر نه اینکه آقای همتی خودشون گفتن که به عنوان نمونه فرمودن که خسارت پرداختی بیمه ایران در خراسان رضوی از مجموع فروش تمامی شرکتهای خصوصی در یک سال بیشتر بوده.
  زیاد گول حرفهای افراد فرصت طلبی رو که میخان با تخریب چهره ی محبوب بیمه مایران عرض اندامی بکنند رو نخورید.
  می تونید ی سری به سایت آمار بیمه مرکزی بزنید.
  بیمه اتیران یک قرن به همه مردم ایران خدمت بیمه ای ارائه کرده است.

 5. سلام ای کاش بیمه ایران هم بیمه اتش سوزی و زلزله رو پوشش بده .بعنوان یه مشتری بیمه که در حال تحقیق هستم این ایتم بیمه پاسارگاد جالب هستش.

 6. سلام ای کاش بیمه ایران هم بیمه اتش سوزی و زلزله رو پوشش بده .بعنوان یه مشتری بیمه که در حال تحقیق هستم این ایتم بیمه پاسارگاد جالب هستش…

 7. من کارمند تامین اجتماعی هستم . بیمه ایران هیچوقت ابهتش کم نخواهد شدو به عنوان ستون تمام بیمه های موجود در بازار هست . لطفا تبلیغ منفی نکنین . بیمه پاسارگاد هنوز به دوران پرداخت تعهدات بلند مدت وارد نشده .پس هر وقت بیست سال از عمر دوم دوران خود را گذروند و به دوران پرداخت وارد شد قضاوت کنین . شاید مردم عادی الان به پولهای و حق بیمه های دریافتی و تعهد نداده نگاه کنند . ولی واسه کارشناسان بیمه که نمیتونن از قدرت توانگری که هنوز به تعهدات وارد نشده اند حرفی بزنن. هنوز 20 سال از صدور اولین بیمه نامه نگذشته. فعلا جمع کنین و سرمایه گذاری

  • حسین عزیز ممنون از نظر تخصصی شما در خصوص سطح توانگری و پوشش بیمه ایران و پاسارگاد
   مقاله فوق بنا بر استناد گزاش های بیمه مرکزی اعلام شده و تناقضی با نظر شما ندارد.

  • موافقم. زماني مي شه گفت يك بيمه بهتر از بيمه ديگر است كه در حال انجام تعهدات و پرداخت باشد. بيمه هاي جديد فعلا در حال جمع كردن پول هستند و چند سال بعد كه زمان پرداختها برسد آنوقت معلوم خواهد شد كه كدام بيمه توانگري بيشتري دارد….

 8. سلام و عرض ادب.در خوبی بیمه ایران شکی نیست اما وقتی صحبت از بیمه ی عمر به میان میاد باید به امار و ارقام رجوع کرداماری که بی طرفه و سالانه از سوی بیمه مرکزی اعلام میشه که طبق این اماربیمه پاسارگاد حرف اول رو میزنه “همکاران محترم فروش بیمه های عمرفقط بازنشستگی نیست بلکه نقص عضو و از کارافتادگی رو هم باید در نظر گرفت بیمه پاسارگاد علاوه بر اینها هزینه پزشکی بر اثر حادثه رو میده و اگر کسی دچار امراض خاص مثلا سرطان بشه حتی اگه درمان هم نکنه هزینه ش رو تا چهل میلیون تومان میگیره.درکنار این همه مزایابیمه اتش سوزی و زلزله روهم به طور رایگان تحت پوشش قرار میده که بی سابقه است نمونه اش زلزله های کرمانشاه. نمایندگان بیمه ایران کمی محترمانه برخورد کنید.هدف بالا بردن سطح اطلاعات مردم عزیزمان در زمینه بیمه است.سپاسگزارم

  • محمد عزیز ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتی.
   واقعیت اینه که قصد طرفداری از شرکت بیمه خاصی نداریم و این آمار بر اساس گزارشات بانک مرکزی هست. بیمه پاسارگاد و ایران هردو معتبر هستند ولی شاید از نظر تخصص بشه گفت پاسارگاد در بیمه عمر و مسئولیت رشد بهتری داشته اما بیمه ایران در ثالث و بدنه

  • سلام.
   بیمه ایران بالاترین میزان فروش بیمه عمر را دارد . حدود 84سال رتبه اول فروش بیمه عمر رو داره.
   مالیات رو بیمه ایران همراه حق بیمه میگیره ولی پاسارگاد در پایان قرارداد از اندوخته به صورت یکجا کسر می کنه.مالیات کاملا اجباریه . همه شرکتها باید بدن.
   همه پوششهای بیمه پاسارگاد در محصول بیمه مان بیمه ایران هست.+پوشش دریافت مستمری درصورت ازکارافتادگی+مستمری پرداختی پایان قرارداد به صورت کتبی+و….
   دولتی و تضمینیه.یادمون نره که بیمه توسعه همیشه رتبه 1 توانگری مالی رو داشت . ور شکست شد.84000نفر از بدهکار و مقصران دارای بیمه نامه توسعه به زندان افتادن.که باحمایت بیمه ایران خسارتهاشون پرداخت شد و آزاد شدن.
   بیمه مادر=بیمه ایران.دولتی تضمینی
   بنده عضو هیات علمی دررشته اقتصاد هستم و نظراتم هم کاملا کارشناسیه

   • اولین بیمه عمر در سال 1315 ثبت شد و از سال 1358 تا 1373 هیچ بیمه عمری در ایران صادر نشد تقریبا 16 سال هیچ بیمه عمری صادر نشده بعد بیمه ایران 83 ساله چجوری 84 ساله داره بیمه عمر میفروشه ؟؟؟
    مالیات برای بیمه های عمر از سال 96 کامل حذف شده شما چجوری اقتصاددانی هستی که نمیدونی؟؟
    یک سند رو کنید که توانگری مالی بیمه توسعه تونسته بیاد 1 ممنون میشم همیشه توانگریش 3 و 4 بوده عین بیمه ایران..
    چیزی به اسم بیمه مادر در بین بیمه ها نداریم همه بیمه ها مستقل از هم عمل میکنن و این که خسارت بیمه توسعه افتاد گردن بیمه ایران یه قانون بود برای این که بتونن بیمه ایران رو قوی نشون بدن وگرنه باید بیمه مرکزی تقبل میکرد نه بیمه ایران.
    لطفا بیطرف نظر بدید نه این که نماینده بیمه باشید و خودتون رو اقتصاددان جا بزنید

    • جناب آقای امامی فر
     نماینده محترم فروش بیمه عمر بیمه پاسارگاد
     شما که با طی یه دوره دو سه هفته ای نماینده بیمه عمر شدید و احتمالاٌ شغل اصلی شما چیز دیگه ایه و این کار شغل اصلی شما نیست به خودت اجازه نده در خصوص بیمه معظم و معتبر بیمه ایران اظهار نظر کنی !!!

  • هر دو بیمه ایران و پاسارگاد از مزایای بالایی برخوردارند و میتونید از مقاله فوق و نظرات دوستان به جمع بندی برسید. با توجه به اینکه بیمه پاسارگاد در زمینه عمر و مسئولیت تنوع بیشتری داره و در سطح یک توانگری هست شاید اولویت دوستان باشه اما نمیتوان فقط به همین مورد استناد کرد.

 9. با سلام
  متاسفانه کاملا رتبه بندی غلط و اطلاعات ارایه شده جانب دارانه بوده لطفا به مردم عزیزمان آگاهی بدهید محصول نفروشید از همه عزیزان در جستجوی خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری خواهشمندم آگاهانه تحقیق مشاوره و خرید نمایند.
  با سپاس

  • سعید عزیز ممنونم از نقد دلسوزانه شما.
   باید عرض کنیم لیست بهترین شرکت های بیمه عمر بر اساس آمار بیمه مرکزی انجام شده. اگر شما فکر می کنید جانب دارانه بوده لطفا با منبع قابل استناد لیست رده بندی را اعلام کنید.
   اگر به کامنت های بالا توجه کرده باشید بسیاری از کارشناسان بین بیمه عمر و پاسارگاد و چند شرکت دیگه اختلاف نظر داشتند اما همه عقیده دارند اینها برترین هستند.

 10. نمایندگان عزیز تخریب شرکت های رقیب چیزی بجز ضرر برای صنعت بیمه ندارد پس خواهشا تخریب نکنید، تاریخچه بیمه و چگونگی تشکیل ادغام خصوصی سازی و … در مشخص شده است و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان نهاد ناظر بر شرکت های بیمه از جمله ایران ، آسیا دانا ، البرز، کوثر ، سینا و …. نظارت می کند و این نکته را عرض کنم که اولین بودن دلیل بر بهترین بودن نیست! و همچنین تازه تاسیس بودن شرکت با سرمایه بالا و نداشتن خسارت خصوصا در چند سال اول دلیل بر بزرگی نیست ! همه ما باید کمک کنیم تا صنعت بیمه به رشد و شکوفایی خودش برسد
  اما در خصوص بیمه های عمر و سرمایه گزاری ؛ شاید پوشش آتش سوزی ، بیمه درمان بیمه های عمر ( هرچند با تعهدات و سقف بسیار پایین) برای بسیاری از افراد جالب باشد اما بیمه عمر و پوشش های آن بر اساس نیاز هر فرد متفاوت است پس برای همه افراد یک نسخه جواب نخواهد داد.

  مقایسه بیمه های عمر باید بر اساس شناخت کافی از تمامی شرایط و نحوه پرداخت از شرکت های بیمه باشد

  با سپاس از توجه شما

 11. با سلام
  خدمت همه دوستان من ازمشتری های بیمه ملت هستم بیمه ملت هم از لحاظ مشتری مداری و ارائه خدمات شایسته و پرداخت خسارت در بیمه های خودرو و همینطور بیمه عمر جزو بهترین بیمه ها هست .

 12. برای بیمه پاسارگاد همین بس که خیلی از نمایندگانش خودشان بیمه پاسارگاد دارند
  از نظر توان هم تا زمانی که شرکت درآمد نداشته باشه نمیتونه خسارت بده پس قطعا پرداخت روزانه هشتا د میلیارد تومان خسارت یعنی درآمد بیشتره توانگری یعنی اگر سی سال بعد جوعد پرداخت بیمه های بازنشستگی برسد بیمه پاسارگاد توان پرداخت اون روز رو امروز داره و میتونه تعهدات سی سال بعدش رو حتی امروز اجراکند قابل توجه افراری که میگویند بیمه پاسارگاد بازنشستگی نداشته وضمنا هیچ شرکت بیمه ای انحلال نداره چون بیمه مرکزی اهرم کنترلی بابت شرکت ها دارد و اون جلوگیری ازصدور بیمه نامه بامیزان خسارت زایی بالا هست دوستان تخریب یعنی اینکه حرفهای بی پایه و بی فکر زدن که متاسفانه دراکثر نظرات شاهدبودیم

  • تاجیک عزیز ممنون از تحلیل شما اما در اینجا به طرفداری از شرکت بیمه خاصی نمی پردازیم و طبق آمار بیمه مرکزی این لیست تهیه شده است و بطور سالیانه هم بروز می شود. بعنوان مثال در ماههای اخیر بیمه ملت با رشد میزان توانگری و پرداخت خسارت و فعالیت خوب در حوزه بیمه عمر توانست جای بیمه دی را بگیرد.
   اگر دوستان بازهم نظری در مورد رده بندی بهترین بیمه های عمر دارند مطرح بفرمایند.

  • سلام . خسارت روزانه پرداختی هشتادمیلیارد تومن متعلق به بیمه ایرانه دوست خوب من . نه شرکت پاسارگاد.نباید تعصب داشت.

 13. انقدر از این نظرات خوندما وقتی خواستم گوشی بخرم از ترس اینکه واقعا گوشی مورد نظرم خوب نباشه آخر قیمت گوشی سر ب فلک کشید و نتونستم بخرم خدایی صداقت بهترین چیز اگه صداقت داشته باشین خدا هم کمک میکنه همه بیمه هاتون فروش بره ما هم آخر یه انتخاب درست می کنیم ولی متاسفانه تو هر سایتی نظات و می خونی یکی اون مورد و می کوبونه یکی ازش تعریف می کنه ما هم می مونیم بلا تکلیف 😐

  • ممنون از پیشنهاد شما
   ما هم از دوستان و نمایندگان محترم شرکت های بیمه عمر می خواهیم بصورت کارشناسی و به دور از هرگونه جانب داری نظر خود ار اعلام نمایند. تیم تحریریه نیز آمار و لیست فوق را بر اساس آمار بیمه مرکزی ارائه داده است و بصورت منظم و هر چند ماه یکبار سعی می شود به روز شود.

 14. به نام خدا
  بنظرم بیمه عمر شرکت بیمه رازی بسیار جذاب هست ، نظم و پاسخگویی از نکات مهم در شرکت بیمه رازی هست.
  من از سال ۱۳۹۵ بیمه عمر رازی را دارم و راضی هستم، درضمن پرداخت سود روزانه در بیمه رازی در پنل شخصی بیمه شده قابل مشاهده است.
  بیمه رازی از این نظر جذاب هم هست.
  یک مشتری بیمه عمر رازی

 15. سلام به دوستان
  یک واقعیت میخوام بگم طرفدار هیچ شرکتی نیستم
  صنعت بیمه ما صنعت ورشکستگی است .همه شرکتهای بیمه هر کدام از یکجایی میلنگن و مثلا بیمه معلم یک خسارت جانی در ربیمه مسولیت دماتی لنج داشت اعلام کرد به نمایندگانش دیگر صادر نکنید و همچنین بیمه معلم وانتها را بیمه نمی کند -بیمه کارافرین به نمایندگانش میگه ثالث نفروشید ضرر داره و متضرر میشیم -بیمه ایران گرانترین بیمه است -بیمه تعاون هنگام خسارت باید 45روز منتظر باشی ما خسارت تصادفی رو پرداخت کنه -بیمه سینا هنگام خسارت جانی باید 25کفش داشته باشی کجا ایستاده چکار میکرد شب بود یا روز بود و غیره و درنهایت پرداخت نمی کنه -بیمه پاسارگارد میگه من مسئولیت لنج صادر نمیکنم خسارت زیاده و متضرر میشم و باید بیمه نامه که خسارت کمتر داره میفروشیم که نماینده های پاسارگارد هم دارن جمع میکنند-بیمه نوین اصلا خسارت نمیده طرف میشناسم انگشتش قطع شد در حین کار و یکسال دوندگی و درنهایت بهش گفتن فلان ماده تعلق نمیگیره -همه شرکتها میلنگن واقعیت را باید پذیرفت -بیمه اسیا به بعضی از نمایندگانش کارت ثالث نمیده میگه شما پرتفوی شما در رشته ثالث بالاست باید بیمه های دیگر کار کنید و خیلی دارید ضرر میدهد

  واقعیت این است که فقط در صنعت بیمه شعار میدهیم

  در کشورهای عربی یک دیه انسان 60.000.000.000ریال است
  شصت میلیارد ریال است ولی در ایران یک خودرو از ارزش انسان بالاتر است

 16. بیمه گذاران محترم
  هروقت تصمیم به چیدن میوه از یک درخت دارید حتما به چگونگی و استحکام اون درخت فکر کنید و سپس تصمیم به بالا رفتن و نهایتا به چیدن میوه فکر نمایید.

 17. با سلام به همگی
  بنده میخواستم خودم و مادرم رو بیمه عمر کنم و این مقاله و نظرات شمارو مطالعه کردم تا اطلاعات بیشتری پیدا کنم ولی متاسفانه با توضیحاتی که دوستان دادن و این گونه که همدیگرو تخریب کردن بنده فهمیدم که بیمه عمر هم مث بیمه زراعت در ایران فرمالیته هستش و شرکت بیمه کننده فقط میخواد مشتری زیادی جذب کنه و اصلا به فکر مشتری نیست
  واقعا برای خودم و هموطنانم متاسفم که در چنین وضعیتی به سر میبریم 😐

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here