10 شرکت برتر بیمه عمر کدامند؟

5
11851
بهترین شرکت بیمه

10 شرکت برتر بیمه عمر کدامند؟

آیا میدانید بهترین شرکت های ارائه دهنده بیمه عمر در ایران کدامند؟ اين موضوع از آن جهت مورد توجه است که در سالهای گذشته اهمیت داشتن یک پشتوانه مالی برای ما ايرانی ها بیش از پيش مورد توجه قرار گرفت. طی گزارشی که اداره کل بیمه مرکزیارائه کرده است، طی سالهای 88 تا 93 ميزان فروش بیمه عمر و سرمایه گذاری بالغ بر 180 درصد افزايش داشته است.

البته سهم خرید بیمه عمر یا زندگی در ایران حدود 14 درصد است كه این رقم در كشورهاي توسعه یافته به 60 درصد می رسد. برای اينكه بتوانیم از خدمات مفید شركت های بیمه ای استفاده كنیم، ابتدا لازم است نقاط ضعف و قوت هر یك را بدانیم.

از اینرو در دوره های آموزش فروش بیمه عمر با متد ان ال پی بسياری از شرکت کنندگان اين سئوال را می پرسند که کدام شرکت بیمه برتر است؟ در اين مقاله سعی داريم به اين سئوال پاسخ دهيم.

فردی را در نظر بگيريد که برای دوران بازنشستگی خود بدنبال پلن مالی مناسب با ریسک پایین است. چه سرمایه گذاری را به او پیشنهاد می کنيد؟ آيا بیمه عمر گزینه مناسبی نیست؟
اگر فرد بخواهد در دوران بازنشستگی از يک وام جهت کمک به خانواده خود استفاده کنند و برای خرید جهیزیه، مسکن برای فرزندان و سفرهای زيارتی و سیاحتی نياز به سرمايه داشته باشد، وام های بیمه عمر ميتواند کمک کننده باشد زیرا با توجه به اندوخته آنها بدون نياز به وثیقه و ضامن در چند روز کاری هزینه را پرداخت کنند.

ابتدا قصد دارم کمی درباره معیارهای خوب بودن يک شرکت بیمه صحبت کنم. واقعیت این است که معیارهای زیادی وجود دارند که بتوان تشخیص داد کدام شرکت ها در رتبه های برتر هستند، معیارهایی مانند:

1-عملکرد شرکت بیمه عمر در بازار
2- سطح توانگری مالی و میزان سرمایه شرکت بیمه
3- نحوه پرداخت خسارت به مردم
4- ارتباط و حمایت از نمایندگان بیمه عمر
5- شفاف بودن و وجود کمترین ابهام در طرح های بیمه
6- سابقه شرکت
7- میزان سود دهی
8- ميزان فروش بیمه عمر
9- مشتری مداری و ارتباط پس از فروش بیمه
10- نوع و نحوه پرداخت خسارت به مشتری

برگرديم به آمار سازمان بیمه مرکزی و رقم قابل توجه 3919463 فقره بيمه که در مدت 5 سال صادر گرديده است. البته خاطر نشان کنيم شرکت های بیمه در تمام زمينه ها مانند بيمه شخص ثالت، بدنه، مسئولیت و… فعالیت مي کنند و معیار اين رده بندی فعالیت در زمينه تخصصی بیمه عمر و سرمایه گذاری است.

رتبه بندی شرکت های بیمه عمر و سرمایه گذاری به ترتيب زير است:

1-بیمه ایران

بیمه ایران

از سال 1314 فعالیت خود را آغاز کرده است و اولین شرکت بیمه ای محسوب میشود و اين فاکتور نقش بسزایی در موفقيت و وجه عمومی آن داشته است. اين شرکت 205 شعبه در سراسر کشور داشته و تعداد نمايندگانش در حدود 4256 است.

2- بیمه پاسارگاد

بیمه پاسارگاد

اين شرکت در سال 1385 تاسيس شد و باتوجه به اينکه از آن بعنوان شرکتی خصوصی یاد ميشود اما توانسته اين رتبه خوب را در میان شرکت های دولتی کسب کند. دارای 77 شعبه در سراسر ایران است و 2180 نمایندگی.
از طرف ديگر تعداد 8426 نمایندگی تخصصی بیمه عمر نیز در حال همکاری با آن هستند. همچنین اين شرکت در میان 500 شرکت برتر کشور عنوان 102 را به خود اختصاص داده است و از نظر میزان رشد در سالهاي 1390 تا 1392 به انتخاب سازمان مدیریت صنعتی حائز رتبه اول گردید.

ارائه خدمات نوين مانند بيمه تكمیلی، پوشش مناسب بیماری های خاص، و سطح توانگری 1 این شركت را به محبوبترین شركت بیمه عمر در كشور مبدل ساخته است. همچنین بیمه گذار در صورت خرید بیمه عمر از مزایایی مانند پوشش آتش سوزی و زلزله نیز بهره مند خواهد شد.

 

3- بیمه کارآفرین

بیمه كارآفرین

اين شرکت افتخار دارد بعنوان اولین مجموعه ای باشد که بیمه عمر را بصورت مدرن در کشور عرضه نمايد. در تاریخچه تاسیس شرکت آمده است این مجموعه در سال 1381 توسط گروهی از کارآفرینان با هدف تغییر ساختار سنتی بیمه و استفاده از ابزارهای کارآمد سیستماتیک شکل گرفت.

اهداف شرکت عبارتند از:

حاکمیت شرکتی- مشتری محوری و تکریم ارباب رجوع- بیمه گری با ابزارهای حرفه ای- خلاقیت و ابداع طرح های نو- آموزش کارکنان در تمام سطوح

4- بیمه سامان

بيمه سامان

در بین شرکت های خصوصی یکی از شفاف ترین سیاست های بیمه ای را داراست. همچنین در سطح یک توانگری مالی می باشد. در سال 1383 تاسیس گردید و در حوزه بیمه زندگی و غیر زندگی فعالیت نمود.

بانک سامان، شرکت مس سرچشمه، صندوق بازنشستگی شرکت مس ایران و برخی از ارگانهای مالی دیگر از حمایت کنندگان اصلی این شرکت هستند.

5- بیمه پارسیان

بیمه پارسیان

پس از شکل گيری بانک پارسیان، اين هلدينگ تصميم به تاسيس شرکت بيمه گرفت و با قرارگيری در لیست سطح يک توانگری مالی، و سرمایه 3000 هزار میلیارد ریالی یکی از شرکت های در حال رشد می باشد.

عمده ترین سهام داران بیمه پاسارگاد عبارتند از:

بانک و لیزینگ پارسیان

شرکت سرمایه گذاری تدبیر

صبا تامین پارسیان

پوشش اتکایی کلیه ریسک های صنعتی با هر میزان سرمایه و با 100% با استفاده از تراز درجه بندی و اعتبار شرکت های بیمه ای دنیا هم یکی دیگر از خدمات بیمه پاسارگاد است.

6- بیمه آسیا

بیمه آسیا

یكی از قدیمی ترین شركت های ارائه كننده خدمات بیمه در كشور (تاسیس 1338) كه در سال 94 در لیست 100 شركت برتر از دید سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفت. این بیمه با بیش از 100 واحد پرداخت خسارت در حال فعالیت می باشد.

 

7- بیمه رازی

بيمه رازی

سابقه بالا در این صنعت، سطح توانگری یك مالی و رویكرد جدید عملكرد در سالهای گذشته،‌ شركت رازی را در شيب رو به رشد قرار داده است. یکی از اولین بیمه های خصوصی کشور که فعالیت خود را آغاز کرد و با سرمایه 140 هزار میلیارد ریال در حال توسعه است و بیمه اتکایی را با همکاری شرکت های بین المللی فراهم نموده است.

ارزشهای سازمانی شرکت رازی عبارتند از:

مشتری مداری

مشارکت

خلاقیت و نوآوری

روحیه یادگیری مستمر

مسئولیت پذیری

8- بیمه دانا

بیمه-دانا

از سال 1358 با مشاركت شركت بيمه انگلیسی تاسيس شد. این شركت در سه زمینه حیات، به شرط فوت و پس انداز خدمات ارائه میدهد. دارای 59 شعبه و 1919 نمایندگی است.

 

9- بیمه سينا

بیمه سینا

از سال 1382 شروع بكار كرده و در زمینه های مختلف این حوزه فعالیت می كند. همانند سایر شرکت ها در زمینه پوشش خسارت و امراض و بیماری ها فعالیت می کند و با نام بیمه عمر یارمند سینا فعالیت می کند.

10- بیمه دی

بيمه دی

این شركت با پشتوانه بانك دی در سال 1383 با شعار تعهد،‌ تخصص و نوآوری تاسیس گردید. این شركت در سطح توانگری مالی 2 است و بدلیل نمایندگی های فعال در كشور، پتانسیل خوبی در سالهای آينده خواهد داشت.

البته بیمه های سرمد، ملت، معلم، ما، نوین، آرمان، میهن، تعاون نيز از نظر رضایت مشتری،‌سابقه، توانگری مالی میتوانستند در رده هاي بالای این لیست قرار بگیرند، اما ملاك ما در اين مقاله آيتم های مربوط به بیمه عمر می باشد.

رده بندی در حوزه توانگری مالی

يکي ديگر از معيارهايي که در ابتداي مقاله اشاره شد، سطح توانگري مالي مي باشد.
1-سطح يک توانگری مالی: مقدار نسبت توانگری مالی شرکت برابر با 100 درصد است.
2- سطح دو توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت برابر با بيش از 70% و کمتر از 100% است.
3- سطح سه توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت برابر با 50% و کمتر از 70% است.
4- سطح چهار توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت بيش از 10% و کمتر از 50% است.
5- سطح پنج توانگری مالی : مقدار نسبت توانگری مالی شرکت کمتر از 10% است.

شرکت هایی که در سطح توانگری يک هستند، بطور کلي مي توانند تعهدات خود را تضمین نمايند. شرکت هایی که در رده دوم هستند تا حدودي قادر به اين کار هستند اما بايد وضعيت مالی را بهتر کنند و شرکت هایی که در سطح سوم هستند بايد به افزايش سرمايه و پلن هاي مالی، نگاه جدی تری داشته باشند. در اين بين شرکت های سطح سوم علاوه بر فعاليت های فوق ملزم به کاهش صدور بيمه نامه هستند.
به گزارش اداره کل بیمه مرکزی در بين شرکت های فعال در حوزه بیمه، در بين 18 شرکت بررسی شده موارد زير ارائه گرديد:

شرکت های سطح یک توانگری مالی:

بیمه آسیا – دانا – البرز – پاسارگاد- سامان – رازی – ملت – پارسیان – بیمه ما

شرکت های سطح دو توانگری مالی:
شرکت بیمه کوثر – نوین – سینا – معلم

شرکت های سطح سه توانگری مالی:
شرکت بیمه ايران

شرکت های سطح چهار توانگری مالی :
شرکت دی و میهن

برای مشاهده قسمتی از فیلم کارگاه آموزش فروش بیمه عمر کلیلک کنید.
آموزش بیمه عمر

 

click-here-arrow

همچنین جهت شرکت در دوره غیر حضوری ان ال پی کلیک کنید.

دوره مجازی ان ال پی

آموزش ان. ال. پی

دریافت خبرنامه و دروس رایگان

لطفا منتظر بمانید

از عضویت شما متشکریم

5 نظرات

 1. با سلام
  پوشش های بیمه زندگی در دو شرکت بیمه ایران و پاسارگاد تفاوت دارند و دومی پوشش های بیشتری را بشرح ذیل دارد:
  ۱.پاسارگاد پوشش کارت بیمه تکمیلی علیحده دارد ولی ایران ندارد.
  ۲.پاسارگاد سقف هزینه پزشکی حادثه ۲۵ ملیون تومان است ولی ایران ۵ ملیون
  ۳.پاسارگاد بیماری های خاص را ۵ از ۵ پرداخت می کند و مجموعا ۲۰۰ ملیون لکن ایران فقط یکبار ۳۰ ملیون
  ۴.پاسارگاد رایگان پوشش بیمه آتش سوزی و زلزله دارد ایران خیر
  ۵. ایران مالیات کسر می کند لکن پاسارگاد خیر
  علاوه بر موارد بالا سطح توانگری مالی بیمه ایران بسیار پایین است (سطح ۴) و از نظر پرداخت خسارت رتبه ۴ (بین ۴۵ تا ۶۰ روز) می باشد در حالی که پاسارگاد سطح توانگری مالی یک است و از نظر پرداخت خسارت رتبه یک (بین ۵ تا۱۵ روز) می باشد.
  *امید است این مطلب هرچند کوتاه راهگشای تصمیمات عزیزان باشد

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 − 3 =