کنترل ذهن با تکنیک NLP

1
1018
آنکورینگ

کنترل ذهن با تکنیک NLP

در مطالب گذشته از تکنیک تکیه گاه ذهنی یا آنکورینگ (anchor) بعنوان یکی از بهترین تکنیک های تغییر احساسات و کنترل ذهن نام بردیم. این تکنیک NLP در مواقعی استفاده می شود که شما نیاز دارید به سرعت حال اکنون را تغییر دهید و به احساس خوشایند برسید.
شاید بارها این حس را تجربه کردید که به محض وارد شدن به محیط جدید و یا شنیدن موسیقی خاص و یا بو کردن عطر به خاطره خوشایند و یا ناراحت کننده ای متصل شدید. این حالت را شرطی شدن ذهن می نامند و در آن ذهن فرد بصورت ناخودآگاه دچار تغییر احساسات می شود.
مغز ما از میلیاردها مسیر عصبی تشکیل شده که هر یکی از این مسیرها حامل یک احساس و خاطره هستند که در اثر یادگیری تثبیت شده اند. اگر اکنون با شنیدن صدای یک موسیقی، ذهن شما به گذشته ها سفر می کند و بیاد یک مسافرت دلپذیر می افتید که با اقوام رفتید و یا شنیدن صدای جیق و فریاد ناخودآگاه به یاد صحنه تصادف می افتید، یعنی ذهن شما طی سالها این موارد را ضبط کرده و مسیر عصبی آن شکل گرفته و اکنون بی اختیار به آن فکر می کنید.
روزانه افکار مختلفی در ذهن ما پدید می آیند که انرژی و توان ما را کاهش می دهند. آیا راهی وجود دارد که در لحظه بتوانیم احساسات خود را کنترل کنیم؟
ما قصد داریم به وسیله تکنیک تکیه گاه ذهنی در NLP این روند را کنترل کنیم و در اصطلاح برای ذهن خود یک ” کلید ” طراحی کنیم تا در مواقع نا خوشایند با زدن کلید از حالت بد به خوب منتقل شویم.
ابتدا این مطلب را بخوانید: تکنیک تکیه گاه ذهنی در NLP

تکنیک تکیه گاه ذهنی

در ادامه توجه شما را به قسمتی از کلاس آموزش فروش جلب می کنیم که در آن به فروشندگان آموزش داده می شود چگونه قبل از معرفی محصول خود، به احساسات خود تسلط پیدا کرده و با حالتی پر انرژی و خوب در مقابل مشتری ظاهر شوند.
شما هم در هر شرایطی که هستید می توانید از این تکنیک NLP استفاده کنید و کنترل ذهن را بدست بگیرید.
 کانال تلگرام ان ال پی

1 نظر

  1. سلام. من تو یه رابطه شکست خوردم و یاداوری خاطراتم خیلی اذیتم میکنه و دچار افسرگی شدم چیکار کنم حالم خوب بشه

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here