کارگاه تحلیل رفتار متقابل -من جدید

2
1826
کارگاه تحلیل رفتار متقابل

کارگاه تحلیل رفتار متقابل – من جدید

ثبت نام دوره جدید تحلیل رفتار متقابل و کسب حال خوب در سال 97 شروع شد. در این دوره قصد داریم به موارد مختلفی بپردازیم که در نهایت منجر به کنترل احساسات در لحظه و کسب مهارت برقراری ارتباط موثر توسط شرکت کنندگان خواهد شد. دوره های مختلف تعالی فردی در کرج و تهران با طبق سرفصل های استاندارد برگزار می گردند و شرکت کنندگان میتوانند در پایان دوره گواهی بین المللی دریافت کنند.
تحلیل رفتار متقابل( Transactional analysis ) متدی است که طی آن میتوان سه وضعیت ” کودک – والد – بالغ ” را شناخت و در مواردی چون ارتباطات عاطفی، مذاکرات، رفتار سازمانی و… از آنها بخوبی استفاده کرد.
اگر بتوانید کودک خود ر ابشناسید و آنرا تقویت کنید، تبدیل به یک انسان شاد و با طراوت خواهید شد که از تمام داشته های خود لذت می برد و در لحظه حال زندگی می کند. شاید افرادی را دیده باشید که علیرغم ثروت و موقعیت اجتماعی نمی توانند از زندگی لذت ببرند و در ارتباطات توانایی ابراز احساسات را ندارند. چنین افرادی دارای کودک آزرده و غیر فعال هستند که باید در چنین دوره ها و کارگاه هایی به احیای آن بپردازند.
اگر بتوانید والد خود را بشناسید: می توانید خشم و عصبانیت خود را کنترل کنید. همچنین می توانید بعنوان فردی حامی در کنار مردم باشید تا در مجاورت شما احساس خوبی به آنها دست دهد. والد حامی مثبت یکی از بهترین نقش هایی است که می توان در ارتباط با دیگران ایفا کرد اما اغلب انسانها رفتار والد مخرب دارند که باعث تنش در روابط میشود.
اگر بتوانید بالغ خود را بشناسید: افرادی که در جمع کوچک شمرده میشوند و متم هستند که رشد نیافته اند در واقع دارای بخش بالغ غیر فعال هستند و مدام در حال امتیاز دادن به دیگران هستند. در این دوره به بالغ شخصیتی افراد پرداخته میشود و می توانید این قسمت را رشد دهید. بالغ قسمتی از وجود ما است که متناسب با هر زمان و مکانی رفتاری از خود نشان میدهد و بسیار سنجیده عمل می کند.
ابتدا به این دو داستان توجه کنید:
داستان اول: سارا مدت 5 سال است که ازدواج کرده و دارای یک فرزند است و علیرغم میل خود و بدلیل مراقبت از بچه مجبور شده است که از شغل خود استعفا دهد. او سالها برای این موقعیت تلاش کرده است و هیچگاه نتوانسته به همسر خود بگوید زیرا همیشه تنش و دعوا در پی خواهد داشت. از طرف دیگر او خود را در جمع دوستان شایسته نمی بیند و اعتماد به نفس کمی دارد و دائما از این نکته گلایه دارد که در جمع به او احترام گذاشته نمی شود و کسی قدر محبت های او را نمی داند.
داستان دوم: علیرضا کارمند بانکی است که مشتریان و همکاران او را فردی عصبی می دانند و رفتار والدانه او با اطرافیان باعث شده است که کمتر کسی بتواند به او نزدیک شود و احساسات واقعی او را بشناسد. اما او در خلوت، خود را فردی ضعیف و زخم خورده می داند که بقای خود را در گرو زورگویی به دیگران و امتیاز ندادن میداند. او بارها تلاش کرده است که شغل خود را تغییر دهد اما در آخرین لحظه دچار استرس و اظطراب میشود و نمیتواند تصمیم درستی بگیرد.
در داستان های بالا اگر شما بخواهید بعنوان مشاور راه حلی بدهید، چه پیشنهادی خواهید داشت؟ چرا سارا نمیتواند در جمع ابراز وجود کند و حق خود را بگیرد؟ چرا نمی تواند توقعات خود را از همسرش بیان کند بدون آنکه کار به جنگ و جدال بکشد؟ همچنین چه پیشنهاداتی برای علیرضا دارید؟

کودک درون

در دوره فوق به چنین سناریو هایی خواهیم پرداخت و شرکت کنندگان با انواع رفتارها و واکش های خود آشنا خواهند شد و به مرور با اشراف بر رفتار خود می توانند عملکرد بهتری داشته باشند. در واقع تمام ما انسانها بنا بر پیام های والدی که از کودکی هویت و شخصیت ما را شکل داده اند، نمایش نامه هایی ر ارد زندگی اجرا می کنیم که دلیل آنرا نمی دانیم.
بطور مثال این نمایشنامه ها میتوانند عناوینی چون موفق نباش، خوشحال نباش، قوی نباش و… باشند. در این دوره با استفاده از تئوری من خوب هستم، تو خوب هستی تحلیل رفتار متقابل به باطل کردن پیش نویس ها و سناریوهایی خواهیم پرداخت که بطور منفی در ذهن ما شکل گرفته اند.

” ما قربانی قربانیان میشویم”

همه ما انسانها به رفتارهایی می پردازیم که دلیل آنرا نمیدانیم. در دوره های تحلیل رفتار متقابل فرد به خودشناسی و ادراکی از خود می رسد که شاید در ابتدا پذیرش آن برایش سخت باشد اما با سرنخ هایی که از گذشته خود بدست می آورد، می تواند به نتایج خوبی دست یابد. بطور مثال فردی که نمی تواند وزن کم کند یا فردی که در پیدا کردن همسر مناسب دچار مشکل می شود، با استفاده از تکنیک های تحلیل رفتار می تواند به پس زمینه ذهنی خود رجوع کند و علت این وقابع را بیابد.

سرفصل های دوره مطابق با کارگاه ها و دوره های بین المللی می باشد. در دوره فوق به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

موفق های بدحال چه کسانی هستند؟ چرا حال خوبی نداریم؟

چطور از تله ها و مین های عاطفی رهایی یابیم؟

تغییر سبک زندگی

چگونه گفتگوهای ذهنی را کنترل کنیم؟

چطور از کودک درون مراقبت کنیم و بالغ شخصیت را رشد دهیم؟

نحوه برخورد با انتقاد و هدایت افراد بد قلق

شناخت بازی های ذهنی و نوازش در ارتباطات

تحلیل رفتار متقابل

 

هزینه ثبت نام : 220000 تومان

جهت پیش ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09392096002 تماس حاصل فرمایید.

زمان شروع دوره: پنجشنبه 4 مرداد ماه 97  ساعت 17- 19

مکان: کرج – میدان شهدا – خیابان بهار – ساختمان بانک رفاه- خانه ان ال پی ایران

مدرس دوره:

سجاد زمانی مدرس و مشاور تعالی فردی و سازمانی
اجرای دهها دوره و سمینار تحول فردی
مشاور رفتار سازمانی شرکت های صنعتی
مدرس ان ال پی و هیپنوتیزم اریکسونی ادامه رزومه
توضیحات: در صورت تمایل به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره از IQS انگلیس و MPT اتریش اعطا می گردد.

امروزه دوره های تحلیل رفتار متقابل در بسیاری از کشورهای دنیا برگزار میشود و در برخی کشورها مانند انگلستان این متد را از دوران نوجوانی به دانش آموزان ارائه می کنند، شما هم میتوانید در این دوره ها شرکت کنید و کیفیت زندگی خود و اطرافیان را ارتقاء بخشید.

دوره آنلاین موفقیت

یک پیشنهاد رد نشدنی: شرکت در دوره غیر حضوری تحلیل رفتار متقابل

2 نظرات

  1. ممنون من تو كرج خيلي گشتم ولي دوره تحليل رفتار پيدا نكردم. امكانش هست كه دوره غير حضوري هم برگزار كنيد؟

    • مجموعه خانه ان ال پی یکی از معدود مراکز برگزاری دوره های تحلیل رفتار متقابل در کرج هست. پس از دوره در صورت امکان به شرکت کنندگان فیلم دوره هم تقدیم می گردد.

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here