چگونه باور جدید بسازیم؟-بخش2

0
743
آنتونی رابینز

چگونه باور جدید بسازیم؟-بخش 2

در قسمت اول سمینار آنتونی رابینز از نحوه شکل گیری باورها گفتیم. هنگامی که یک فکر و رفتار در شرایط احساسی خاص بارها تکرار شود، مسیر عصبی آن رفتار شکل می گیرد و فرد در سطح ارزشها و باورها آنرا می پذیرد. بدین شکل باور فرد در گذر زمان شکل می گیرد. بطور مثال شما از کودکی دارای توانایی ها و استعدادهایی بودید که والدین و اطرافیان شما را با آن مشخصه می شناختند. در طی سالیان متوالی با تکرار، این باور در شما شکل گرفت که در آن زمینه موفق هستید.

ابتدا این مقاله را بخوانید: تغییر باور سریع چگونه ممکن است؟

از طرف دیگر برخی افراد نیز باور دارند که بد شانس هستند و یا هیچگاه ثروتمند نمی شوند. چنین باوری در طی سالیان و طبق تربیت و پیام های والدی شکل گرفته است. لذا به جملات روزانه دقت کنید.
داستان از جایی شروع شد که در خلال یکی از سمینارهای رابینز پیرزنی به نام لیزا در خصوص باورهای خود صحبت کرد و این عمل منجر به شروع بررسی تغییر باورهای او گردید. رابینز با استفاده از تکنیک های ان ال پی NLP او را به گذشته و زمانی که از ظرافت های زنانه استفاده می کرد، منتقل می کند تا با یادآوری روزهای خوب او یادآور شود تغییر امکان پذیر است.
سکینار رابینز
آنتونی رابینز tony robbins کیست؟
همانطور که در مقاله بهترین سخنران دنیا اشاره شد، او با بهره گیری از تکنیک های تغییر باور که در ان ال پی NLP وجود دارد، ابتدا به شناسایی باورهای غلط می پردازد و سپس با جایگیزینی باور سازنده، زمینه تغییرات فردی را فراهم می آورد. همچنین سالها بعنوان یکی از بهترین مشاوران دنیا در کنار سیاستمداران و هنرمندان آمریکا فعالیت نمود و موسسه استراتژیک فردی را بنا کرد تا بصورت تخصصی در توانمند سازی فردی فعالیت کند.
در ادامه توجه شما را به قسمت دوم سمینار تغییر باور آنتونی رابینز جلب می کنیم. برای مشاهده به لینک زیر مراجعه کنید.
مدت زمان: 50 دقیقه

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here