فیلم کارگاه پاکسازی افکار منفی و کنترل ذهن

0
481
کارگاه روانشناسی

چگونه ذهن خود را کنترل کنیم؟

ویدئویی که در ادامه خواهید دید بخشی از دوره پاکسازی افکار منفی و کنترل احساسات و افکار میباشد که سجاد زمانی با استفاده از تکنیک های ان ال پی NLP اجرا می نماید. هنگامی که در شرایط استرس زا مانند تمام شدن بنزین خودرو یا فراموش کردن کیف پول چه گفتگوی ذهنی در شما شکل می گیرد؟ بسیاری از افراد شروع به سرزنش خود می کنند و حال خود را هر لحظه بدتر می کنند.

همچنین مواقعی مانند شروع یک روز کاری جدید نیز حس می کنیم درون سر ما چندین بخش منفی هستند که هریک در حال کاهش انرژی ما هستند. مثلا یک بخش به سرزنش ما میپردازد و بخش دیگر شکست های ما را بیاد می آورد. این صداها میتواند در قالب صدای معلم دوران دبستان باشد که ما را فردی کودن و تنبل میداند یا صدای پدر و مادر خود که ما را با دیگر همسن و سالان مقایسه میکند. چنین صداهایی عملکرد روزانه را به شدت کاهش میدهد و با هر تصمیمی در ذهن ما شکل می گیرد.

اما این صداها از کجا میایند؟ در متد ان ال پی NLP به این مسئله بطور جدی پرداخته میشود و به نحوه شکل گیری آن میپردازیم. یکی از موارد شکل گیری این گفتگوهای ذهنی، پیام های والدی است که در زمان شکل گیری شخصیت و هویت ما ( حدود 6 سالگی) در ما درون اندازی میشود. مثلا اگر فردی در زمان کودکی خود را ناکافی و موفق نمیدانست، اکنون نیز در تصمیم گیری ها و هدفگذاری نیز با چالش های جدی مواجه خواهد شد.

افزایش انگیزه

ما در دوره ها و کارگاه های ان ال پی به مذاکره با بخش های منفی ذهن می پردازیم و با تغییر برداشت های ذهنی، تمرکز خود بر مسائل روزانه را افزایش میدهیم و از این طریق میتوان عملکرد را به طور شگفت انگیزی افزایش داد.

افراد موفق در کنترل گفتگوهای ذهنی خود به بهترین نحو عمل میکنند و همواره با عبارات تاکیدی مثبت سعی در آرام سازی ذهن خود دارند. آنها بخش های مثبت ذهنی بیشتری نسبت به افراد دیگر دارند که در موارد مختلف به آنها کمک می کند.

چگونه با بخش های ذهنی مذاکره کنیم؟

در این کارگاه خواهید دید چگونه با بخش های ذهنی مذاکره کنید و در مواقعی که مخالفت ناخودآگاه را در پی دارد، با آن به توافق برسیم. شاید این گفته من کمی عجیب باشد اما تکنیک هایی در NLP وجود دارد که شما میتوانید به بخش های منفی ذهن دسترسی پیدا کنید و با آنها گفتگو کنید.

از طرف دیگر در این کارگاه می آموزیم که همه رفتار به ظاهر منفی ما مانند ترس از ارتفاع، ترس از تاریکی، استرس، میگرن و… دارای نیتی خیر و سازنده هستند فقط باید بتوانیم این نیات را پیدا کنیم.

مدت زمان فیلم: 40 دقیقه

برای مشاهده فیلم به لینک زیر مراجعه فرمایید.

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here