فایل صوتی شناخت تئوری انتخاب

1
724
دانلود فایل صوتی

فایل صوتی شناخت تئوری انتخاب

در مطالب گذشته به تئوری انتخاب پرداختیم و نگاه این نظریه را به موفقیت و تغییرات فردی را بررسی کردیم. در این جلسه به همراه خانم احمدی یکی از مربیان رسمی انیستیتو ویلیام گلسر (william glasser)ایران گفتگوی دوستانه ای داشتیم و درمورد موارد مختلف صحبت کردیم. در این گفتگو به رویکرد نظریه انتخاب در بحث موفقیت فردی، روابط انسانها با یکدیگر، نیازها و چگونگی شکل گیری رفتار پرداختیم.

دنیای مطلوب شما چیست؟

هر یک از انسانها مدینه فاضله یا دنیای مطلوبی دارند که برای رسیدن به آن خواسته تلاش می کنند. در این گفتگو به نحوه هدفگذاری درست و ساختن دنیای مطلوب می پردازیم و علت بسیاری از شکست ها و هدفگذاری های نادرست را بررسی می کنیم. از آنجایی که مسیرها  تجارب جدید باعث ایجاد مقاومت و استرس در انسانها می شوند، از اینرو به بررسی انواع نیازهای انسانها خواهیم پرداخت تا ببینیم چرا برخی از افراد علیرغم تلاش و کار زیاد، به موفقیت و ثروت کافی دست پیدا نمی کنند؟

آموزش تئوری انتخاب

همچنین به خواسته ها و نیازهای انسان می پردازیم و به این نکته اشاره می شود که انسانها هرکاری را انجام میدهند تا به 5 نیاز اصلی خود برسند. نیاز اول نیاز به بقا، دوم نیاز به شادی و تفریح، سوم نیاز به قدرت و استقلال، چهارم نیاز به عشق و پنجم نیاز به آزادی است.

در ادامه توجه شما را به این گفتگوی متفاوت و جذاب جلب می کنیم. می توانید نظرات و سئوالات خود را در زیر این مطلب بصورت کامنت اعلام کنید.

 

 

 

کانال تلگرام ان ال پی

آموزش ان. ال. پی

دریافت خبرنامه و دروس رایگان

لطفا منتظر بمانید

از عضویت شما متشکریم

1 نظر

  1. من دوره هاي تئوري انتخاب رو با دكتر صاحبي گذروندم خيلي عاليه
    الان دارم انتخاب ميكنم كه زندگي خوبي داشته باشم

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here