شغل مناسب تیپ های شخصیتی ESTJ – ISTJ – ESFJ – ISFJ

0
3100
ESTJ - ISTJ - ESFJ - ISFJ
mbti

شغل مناسب تیپ های ESTJ – ISTJ – ESFJ – ISFJ

در مطالب گذشته گفتیم MBTI چیست. همانطور که میدانید در MBTI  شانزده تیپ شخصیتی و 4 مشرب وجود دارد. تیپ هایی که مربوط به مشرب تجربه گرا یا SJ ها هستند یعنی ESTJ – ISTJ – ESFJ – ISFJ دارای ویژگی های خاصی هستند که باتوجه به آن شغل خود را انتخاب می کنند.سنت گراها در جامعه نقش بنیانی و مهمی را بازی می کنند. مهم واقع شدن در هر فرآیندی و مسئولیت پذیری و ایفای نقش رهبری، برای آنان حیتی است. آنها توجه زیادی به آداب و رسوم دارند و وظیفه شناس هستند.

در زیر به برخی از این مشخصات که سازمانها و مدیران را در استخدام افراد مورد نظر یاری می کند را حضورتان ارائه میکنیم.

nlp تیک تیپ شخصیتی ISFJ

دارای مسئولیت پذیری بالا، وفاداری به سازمان، دقت به جزئیات، انعطاف در کار تیمی و عملگرا می باشند و به همین علت مشاغلی مانند مربی پرورشی، منشی، روانشناس و مددکار و طراح می توانند موفق باشند.

isfj

nlp تیک تیپ شخصیتی ESFJ

این تیپ شخصیتی دارای حس همکاری بالا و پر انرژی در انجام فعالیت های مجوله در سازمان هستند. همچنین ارزشهای سازمان را ارزش خود میدانند و تلاش می کنند با سرعت عمل و وفاداری، به موفقیت برسند.

شغل های مناسب این تیپ میتواند در زمینه مشاوره مالی، مربی آموزشی و بهداشتی، پرستار، مهماندار هواپیما و مدیر ارتباطات باشد.

esfj

nlp تیک تیپ شخصیتی ISTJ 

اگر بدنبال فردی منظم هستید که بتواند کارهای محوله فردی را بخوبی انجام دهد، این تیپ مناسب می باشد زیرا قانونمندی یکی از مشخصات بارز آنها میباشد. در ادارات نیز میتوانید بعنوان یک مدیر مطمئن اداری روی آنها حساب کنید. بدلیل دیدگاه واقع بینانه این افراد میتوانید در شغل های مالی و مهندسی از آنها بهره بگیرید.

istj

nlp تیک تیپ شخصیتی ESTJ 

متمرکز و دقیق در اجرای هدف، واقع بینانه، مهارتهای سازمانی قوی و توانایی تحلیل رفتار مخاطبین.

در شغل هایی مانند مدیر عامل سازمان، مشاور مالی، قاضی و سرپرست کارگاه بسیار موفق هستند.

estj

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here