دوره بازاریابی و فروش با متد NLP

0
701
بیمه پاسارگاد
خانه ان ال پی ایران با همکاری بیمه پاسارگاد استان مرکزی اقدام به برگزاری دوره دیالوگهای هیپنوتیزمی در فروش در شهر ساوه نمود. در این دوره به تکنیک های متقاعدسازی و تحلیل رفتار مشتری با متد ان ال پی NLP پرداخته شد که هر فردی که در حوزه بازاریابی و فروش فعالیت می کند باید به آن اشراف داشته باشد.

این مقاله را هم بخوانید: ان ال پی چیست؟

امروزه با گسترش حوزه فعالیت تبلیغات هوشمند، کارشناسان بازاریابی به قدرت های پنهان ناخودآگاه پی برده و از این خاصیت جهت مهندسی فروش و بازاریابی استفاده می کنند. یکی از مواردی که می توان قدرت متقاعدسازی فروشندگان را بالا برد، استفاده از تکنیک های ان ال پی NLP است.
در دوره فوق به رازهای بازاریابی عصبی پرداخته شده و چگونگی تاثیر گذاری بر ذهن مخاطب بررسی گردید. در بازاریابی و فروش سنتی باور بر این است که هر چیزی را در هر زمانی به هر کسی بفروشیم. اما ما اعتقاد داریم با شناسایی چند بازار هدف و با افزایش اطلاعات و مهارت های خود در آن حوزه میتوان به موفقیت های زیادی دست یافت.
از طرف دیگر فروشندگان در هنگام ارائه محصول و خدمات خود به واکنش های مشتری توجهی نمی کنند و همین عدم توجه به رفتار مشتری به شکستی بزرگ منجر می شود. یکی از تکنیک های ارائه شده طبق متد ان ال پی مدل ارائه میلتون است. میلتون اریکسون یکی از بزرگترین هیپنوتراپیست های جهان است و مدل ابهام گویی ایشان امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. او با منحرف ساختن قسمت خودآگاه ذهن مخاطب، به ناخودآگاه او دست می یافت و می توانست درمان خود را بطور موفقیت آمیز انجام دهد.

دوره فروش

یک داستان جالب فروش :

او در کتاب قصه درمانی خود از داستان دوران جوانی خود می گوید که ناچار بود برای تامین هزینه های کالج به فروش کتاب بپردازد. او می گوید: روزی گذرم به روستایی افتاد و تصمیم گرفتم تعدادی از کتاب ها را آنجا به فروش برسانم. وارد مزرعه ای شدم که رد آن کشاورزی در حال رسیدگی به خوک های خود بود. کتاب ها ر ابه او معرفی کردم و به شرح هر یک پرداختم.
در این حال او با بی میلی به من جواب داد که مرد جوان من نیازی به کتاب های تو ندارم. به او گفتم اجازه می دهید در حالی که به خوک ها غذا می دهید، با شما حرف بزنم؟ پاسخ داد اشکالی ندارد اما چیزی نصیب تو نمی شود.
من که خود یک روستایی بودم بی آنکه متوجه باشم تفالی ر ازا روی زمین برداشتم و شروع به خاراندن پشت خوک کردم. روستایی نگاهی به من کرد و گفت: خیلی دوست دارم با کسی که میداند چگونه پشت خوک ها را بخاراند آشنا شوم. چطور است امشب را پیش ما بمانی و من کتاب هایت را نیز می خرم.
در اینجا یاد می گیریم که با هریک از مشتریان به چه شکل برخورد کنیم و با نقشه ذهنی آنها پیش برویم. بطور مثال فروشندگان بیمه عمر برای ارائه خدمات خود از تبلیغات کلیشه ای استفاده می کنند که بجای اینکه بر روی احساسات فرد تاثیر بگذارد، قسمت لیمبیک مغز او را فعال می کند و با ارائه اعداد و آمارهای عجیب او را به سمت چپ مغز هدایتی می کند تا او به سود و زیان توجه کند.
در این حال فرآیند فروش کمی پیچیده تر خواهد شد زیرا وظیفه قسمت لیمبیک مغز این است مسائل مختلف را تجزیه و تحلیل کند و هنگامی که مشتری وارد این شرایط شد، شما کار سختی در پیش خواهید داشت. در دوره های دیالوگهای هیپنوتیزمی در فروش به بررسی چگونگی تاثیرگذاری بر ذهن مخاطب می پردازیم و شرکت کنندگان را با قدر ذهن آشنا می کنیم.
از طرف دیگر مواردی که در هدفگذاری موثر است مانند چک لیست فروش، مشخص نمودن مشتریان بالقوه، مدیریت زمان و… نیز بررسی می گردد.
مدت کارگاه: 60 دقیقه
در این دوره موارد زیر بررسی گردید:

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here