ثبت نام دوره ان ال پی پلاس

0
86

ثبت نام دوره ان ال پی پلاس

ثبت نام دوره پرکتیشنر (practitioner) مطابق با سرفصلهای استاندارد در نیمه دوم سال 1397 شروع شد. بسیاری از افرادی که در دوره ان ال پی سطح تکنسین یا مقدماتی شرکت کرده بودند، می توانند در این دوره ثبت نام کرده و طبق سرفصل های استاندارد و بالاترین کیفیت آموزشی به یادگیری NLP بپردازند. در این دوره علاوه بر ارائه مباحث اصلی سطح پرکتیشنر، تکنیک های مختلی در زمینه مهندسی ذهن و تغییرات فردی آموزش داده میشود.
اگر بدنبال پاسخگویی برای سئوالات زیر هستید، در این دوره شرکت نمایید:
چرا در موقعیت های تنش زا عملکرد مناسبی ندارم؟
چگونه می توانم ولع خود را نسبت به خوردن غذاهای پرکالری کنترل کنم؟
چگونه انعطاف پذیری بالایی داشته باشم؟
رسالت فردی من در زندگی چیست؟ چگونه به رضایت از شغل، رشته تحصیلی و سبک زندگی برسم؟
چه عادت هایی من را از دستیابی به زندگی خوب باز می دارد؟ چگونه می توانم آنرا شناسایی و رفع کنم؟
چرا نسبت به اتفاقاتی که رخ نداده، دچار استرس میشوم؟ چگونه ترس از آینده را کنترل کنم؟

چرا این دوره خاص است؟

در این دوره برای اولین بار علاوه بر سرفصل های استاندارد NLP تکنیک های مختلف در مورد مشکلات روزمره نیز ارائه می گردد. این دوره شامل 10 جلسه سه ساعته خواهد بود و در کلاسها مشکلات و دغدغه های شرکت کنندگان نیز بررسی می گردد. جدیدترین تکنیک های ان ال پی بهمراه مثالهای کاربردی از نقاط قوت این دوره می باشد. همچنین اصول کلی ریلکسیشن، کوچینگ نیز بررسی می گردد.

چه مواردی در این دوره آموزش داده میشود؟

1- راهکارهای عملی برای کنترل استرس و اضطراب
ریچارد بندلر می گوید: ” اگر از من بپرسید که مهمترین کلید طول عمر چیست؟ به ما خواهم گفت اجتناب از نگرانی، تنش و فشار روانی و اگر این سئوال را از من نپرسید، من باز به شما همین را خواهم گفت.” این جمله بیانگر نگاه جدی ان ال پی به استرس و کنترل آن است. انسانها تلاش می کنند تا با فشار بر آنچه ذهن را از نگرانی انباشته و بدن را پر از فشار روانی کرده است غلبه کنند ولی عملکرد و لذت آنان منجر به عذاب میشود.
انسانها به رنج و فشارهای روانی خو کرده اند و حتی تصور یک زندگی خارج از استرس برای آنها غیر ممکن است. این فشارهای روانی بوسیله تغییرات شیمیایی که ایجاد می کنند به نوعی اعلام خطر می کنند و باعث بروز بیماری هایی مانند معده درد، میگرن، افسردگی و کسالت می شوند. در واقع این نوعی واکنش سیستم دفاعی بدن است که دائما بدن را در حال آماده باش قرار می دهد و نمی توان از زیر این فشار بیرون آمد. در چنین شرایطی قسمت هایی از مغز که مربوط به خلاقیت و شادی هستند، تحت تاثیر قرار گرفته و نمی توانند عملکرد خوبی داشته باشند. در این دوره مفصلا به نحوه کنترل استرس خواهیم پرداخت.

2- انعطاف پذیری عصبی

به یک روز کامل خود توجه کنید. چه رفتارهایی را بصورت ناخودآگاه و از روی عادت انجام میدهید؟ کدامیک از آنها مطابق با میل شما نیستند؟ چگونه میتوان آنها را تغییر داد؟ در این دوره بر روی ساخت عادات جدید متمرکز میشویم تا بتوانیم با ساخت مسیرهای جدید عصبی، رویکرد فردی را تغییر دهیم.
کوچینگ

3- کشف رسالت فردی

یکی از مواردی که به آن خواهیم پرداخت کشف رسالت فردی است. آیا می دانید رسالت و ماموریت شما در زندگی چیست؟ چگونه ارزش های مهم ما در زندگی می توانند ما را به سمت موفقیت راهنمایی کنند؟ با استفاده از تکنیک های مختلف ان ال پی به شناخت ارزشها و هویت شما می پردازیم و سپس رسالت فردی را کشف خواهیم کرد. شاید بپرسید شناخت رسالت فردی چه فایده ای برای من خواهد داشت؟
پاسخ را می توان در سئوالاتی که از خود می کنید یافت. اگر سئوالات شما حول محور نوع سبک زندگی، مهاجرت و یا زندگی در ایران، تغییر رشته تحصیلی، تغییر شغل، نوع پوشش و ارتباطات اجتماعی و… میچرخد، بدانید که در مرحله کشف رسالت فردی خود مردد هستید و در میانه راه انگیزه خود ار از دست خواهید داد.
لطفا در یک خط تعریفی از خود بنویسید………………………….
اگر بیش از چند ثانیه به ان فکر کردید و در پاسخ دادن به آن دچار مشکل شدید، بدانید تاکنون به این مسئله فکر نکرده اید.

4- کاهش وابستگی های عاطفی

در مقاله ای که با عنوان چگونه خاطرات فردی را فراموش کنیم؟ به ساختار ذهن و وابستگی های عاطفی پرداختیم. در این دوره قصد داریم به روند پدید آمدن وابستگی های عاطفی را بررسی کنیم. سئوالی که برای اکثر افرادی که در روابط عاطفی خود به مشکل بر می خورند اینست که چرا نمیتوانند همسر خود را فراموش کنند؟ گاهی افرادی را می بینیم که پس از سالها جدایی نیز نمی توانند به زندگی عادی خود باز گردند و وطوری همه ذهن آنان را افکار و خاطرات گذشته پر کرده است که فکر بازگشت به زندگی عادی برای آنان محال است.
شکست عشقی
در تکنیک های ان ال پی به کمرنگ کردن مسیرهای عصبی که در گذشته بواسطه یک رابطه شکل گرفته است می پردازیم و تمرکز فرد را بر روی آینده معطوف می کنیم. بدین ترتیب فرد از افکار گذشته جدا شده و بدنبال سبک زندگی جدید می گردد. این تکنیک در موارد دیگری مانند از دست دادن یکی از اعضای خانواده و حوادث نیز کاربرد دارد.

5- رفع ترس از حشرات و حیوانات

جالب است بدانید همه انسانهایی که از حیوانات و حشرات می ترسند، تصویری بسیار بزرگتر از اندازه واقعی آن را در ذهن خود تجسم می کنند و هنگامی که با چنین تصویری مواجه می شوند، خود را بسیار کوچکتر و آسیب پذیر تر از آن می بینند. از طرف دیگر بعضی افراد بنا به تجربه ناخوشایندی که در گذشته نسبت به چنین موجودات داشتند و بصورت منفی شرطی شده اند. در این حالت کلید بروز ترس بر روی آنها نصب شده است و باید این واکنش را تغییر داد. خوشبختانه در ان ال پی ریشه چنین رفتارهایی را می توان بخوبی شناسایی و آنرا کنترل نمود.
ترس از حیوانات

6- تکنیک های رفع آلرژی و حساسیت

شما به چه چیزهایی حساسیت دارید؟ این حساسیت از چه زمانی آغاز شده است؟ آیا گاهی در روند زندگی شما خلل ایجاد می کند؟ بطور کلی آلرژی و حساسیت واکنش دفاعی بدن در برابر یک عامل خارجی است که با ترشح اشک و یا مواد دیگری که در بدن ساخته میشود، از بدن دفاع می کند. اما همین سیستم دفاعی بدن گاهی موارد خوب مانند گرد یک گل و یا یک ماده خوراکی نیز واکنش نشان می دهد که نشانگر اشتباه آن در برابر عوامل بیرونی است.
حساسیت
در تکنیک های ان ال پی به بررسی زمان تشکیل و میزان قدرت این آلرژی ها پرداخته میشود و آنها را در دسته بندی مواد بی ضرر قرار می دهیم. این روند با چند بار تکرار بصورت یک رفتار جدید در فرد تثبیت می شود و می تواند در مراحل بعد به راحتی با آن ماده مواجه شود. برخی از افراد واکنش های آلرژیکی بسیار سختی به مواردی مانند نیش زنبور و یا یک ماده شیمیایی نشان می دهند و شاید تا چند روز در بیمارستان بستری شوند. به راستی این چنین واکنشی چه دلیلی می تواند داشته باشد؟ در این دوره به طور کامل بر روی حساسیت ها متمرکز خواهیم شد.

7- تکنیک های رفع خجالت در سخنرانی و حضور در جمع

آیا می دانید پس از ترس از مرگ بزگترین ترس انسانها ترس از سخنرانی است؟ چگونه میتوان به این ترس شایع غلبه کرد؟ چرا هنگامی که در مقابل یک جمع قرار می گیریم، استرس زیادی را تجربه می کنیم و نمیتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم؟ در این دوره بر روی این موارد تمرکز کرده و از آن رمزگشایی می کنیم.
همچنین مواردی مانند مدلبرداری از افراد موفق، تکنیک های لاغری و ترک سیگار نیز در این دوره بررسی می گردند.
زمان شروع دوره: آذرماه 1397
مدت دوره: 10 جلسه (مجموعا 30 ساعت)
جهت رزرو دوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09392096002 تماس حاصل فرمایید.
Gift-nlp
یک هدیه ویژه: کوچینگ فردی و پاسخگویی به سئوالات شرکت کنندگان در مشاوره های خصوصی یکی از هدایای ما به شماست.

مدرس دوره کیست؟

سجاد زمانی مربی تحول فردی و سازمانی
مبتکر بازاریابی و فروش از طریق تکنیک های ان ال پی
کارشناس تحلیل رفتار شبکه یک سیما
مربی تحول فردی و کوچینگ
مدیر مجموعه حانه ان ال پی ایران
خرید nlp

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here