چگونه با تکنیک NLP اعتماد به نفس را افزایش دهیم؟

کلاس موفقیت
برنامه کلاسها و رویدادها
06/01/2017
زبان بدن
فیلم آموزش زبان بدن
06/02/2017

چگونه با تکنیک NLP اعتماد به نفس را افزایش دهیم؟

سجاد زمانی

سجاد زمانی

چگونه با تکنیک NLP اعتماد به نفس را افزایش دهیم؟

اعتماد به نفس و عزت نفس در NLP

 

چه اندازه به توانایی های خود اعتماد دارید؟ آیا تصویری مثبت و موفق از خود در ذهن دارید؟ فرض کنید در یک جمع جدید قرار گرفته اید و هیچ شناختی نسبت به اطرافیان ندارید. آیا نسبت به شایستگی خود تردید دارید و فکر میکنید در آن جمع همه از شما بهتر هستند و در مورد شما قضاوت می کنند؟ اگر این افکار در ذهن شما شکل می گیرد، علاوه بر اعتماد به نفس باید عزت نفس خود را تقویت کنید.

 

هم همانطور که در مطالب گذشته گفته شد، پدیده اعتماد به نفس در ان ال پی به صورت یک چرخه بررسی میشود و در این چرخه به طبع احساسی که فرد نسبت به خود دارد، تصویری در ذهن او شکل می گیرد و او با توجه به باورهای شکل گرفته واکنشی نشان میدهد. اگر باورهای او در مورد خود مثبت و سازنده باشد و از قضاوت شدن هراسی نداشته باشد، به راحتی میتواند از توانایی های خود در برقراری ارتباط با دیگران استفاده کند. اما اگر فرد نسبت به محیط خود بصورت منفی شرطی شده باشد، یک چرخه منفی در او شکل میگیرد و هر لحظه استرس و اضطراب او افزایش پیدا می کند.

ان ال پی موفقیت

همانند شکل زیر ابتدا او تصویر رویارویی با شرایط جدید را در ذهن تداعی می کند. سپس به تجربیات نا موفق خود رجوع می کند که در آن مورد تمسخر و قضاوت جمع قرار گرفته است. این تصویر میتواند مربوط به کودکی او یا یک میهمانی باشد که در سالهای گذشته داشته است. بدنبال این تصویر ذهنی، احساسات بد بصورت اتوماتیک و ناخودآگاه در او شکل می گیرد.
برخی از افراد از اینکه در جمع جدید جایی ندارند و دیگران به صحبت های او گوش نمیدهند، ناراحت هستند. اما آنها نمیدانند که این واکنش به جهت تصویر ذهنی خودشان به دیگران القا میشود. زبان بدن و لحن کلمات او به دیگران این پیام را میدهد که او در زمینه برقراری ارتباط و نشان دادن توانایی های خود ناتوان است.
در فایل آموزشی زیر به مقایسه پدیده اعتماد به نفس و عزت نفس پرداخته شده است و تکنیک تصویرسازی ذهنی و افزایش اعتماد به نفس را از منظر ان ال پی بررسی شده است. با اجرای تمرین های ان ال پی میتوانید به خودباوری و افزایش عملکرد ذهن دست یابید.

منبع: سایت خانه ان ال پی ایران

توجه: سایت خانه NLP ایران به آدرس فعلی انتقال یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *