آیا با تمرین هایNLP میتوان لاغر شد؟

آیا با تمرین های NLP میتوان لاغر شد؟

پل مکنا در یکی از کتاب های خود در رابطه با کاهش وزن و لاغری به تکنیک های ذهنی ان ال پی اشاره میکند، اما براین نکته تاکید دارد برنامه ریزی ذهن نیازمند این است که برنامه های مثبت بجای برنامه های منفی گذشته جایگزین شود. ریچارد بندلر نیز در کتابNLP  و ایجاد تغییرات سریع فردی نیز بر این برنامه ریزی تاکید دارد و اجرای برنامه های منفی را مشکل اصلی ذهن در کاهش وزن میداند.

اما چگونه برنامه ذهن عوض میشود؟ آیا میتوان این برنامه ریزی را تغییر داد؟ در دوره های برنامه ریزی ذهن و کاهش وزن با NLP به اجرای تمرینات ذهن می پردازیم و دانشجویان را عادات و برنامه های اشتباه آشنا میکنیم. پس از این مرحله فرد به رویکرد جدید در ارتباط با غذا خوردن دست میابد و ذهن خود را مجددا مهندسی میکند.

یکی از اشتباهات رایج مردم در کاهش وزن، استفاده از رژیم های طاقت فرسا بدون در نظر گرفتن نقش ناخودآگاه است. واقعیت اینست که افراد باید به پشت پرده رفتار خود رجوع کنند و بدانند که غذا خوردن تحت کنترل مغز است. همانطور که مغز ما نمیتواند از به خواب رفتن ما جلوگیری کند، برای غذا خوردن نیز نمیتوان خیلی مقاومت کرد. فقط باید مسیر فکری ذهن را تغییر دهیم و رفتار جدید خلق کنیم.

نکته اول: پیام های طبیعی بدن را نادیده نگیرید.

رژیم های برخی از افراد من را یاد فرآیند ذخیره سازی شتر می اندازد. آیا به کوهان شتر فکر کرده اید؟ چون شتر نمیداند فاصله میان وعده ها چقدر است، بنابراین از این منبع ذخیره استفاده میکند. وقتی رژیم میگیرید و در حال گرسنگی غذا نمیخورید در واقع کار شتر را انجام میدهید وبدن شما به ذخیره سازی چربی ادامه می دهد. زمانی که شما گرسنگی می کشید، بدن شما وارد وضعیت حفظ بقاء میشود و فکر میکند قحطی غذا وجود دارد. پس از مدتی بدن شما چربی های بیشتری از غذا جذب میکند. پس میتوان با متوقف کردن رژیم های بیهوده به فرآیند کاهش وزن سرعت بخشید.

نکته دوم: باید بر محرک های اشتهای خود آگاه شویم و در لحظه ای که نسبت به غذا ولع داریم، بتوانیم این حس را کنترل و با رفتاری که بصورت خودآگاه ساخته ایم، جایگزین کنیم. افرادی که به تمرین های سخت ورزشی میپردازند میدانند که در روزهای اول، بدن مقاومتی نسبت به تغییر دارد و تمایل دارد به حالت اول بازگردد.

نکته سوم: “خود ایده آل” را در آینده تصور کنید. بدون تصور یک اندام ایده آل در آینده نمیتوانید انگیزه تغییر داشته باشید. واقعیت اینست که مغز ما فرق بین واقعیت و خیال را نمیفهمد. اگر میخواهید روی ذهن تاثیر بگذارید باید از زبان ذهن یعنی تصویر سازی استفاده کنید. با تصویر سازی و دیدن خود در آینده، به ذهن این پیام را میدهید که این تغییر ممکن است. با تمرین خط زمان فردی میتوان از زمان حال به آینده سفر کرد و

نکته چهارم: ورزش کنید. اگر فکر میکنید ، که بدون ورزش میتوانید به یک اندام ایده آل دست یابید سخت در اشتباهید. ورزش علاوه بر افزایش سوخت و ساز بدن، انگیزه فرد را از طریق ترشح هورمون های شادی بخش افزایش میدهد.

منبع: سایت خانه ان ال پی ایران(كليك كنيد)
توجه: سایت خانه NLP ایران به آدرس فعلی انتقال یافت.2 thoughts on “آیا با تمرین هایNLP میتوان لاغر شد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *