ای اف تی EFT یا ضربه درمانی چیست؟

ای اف تی EFT یا ضربه درمانی چیست؟

ای اف تی (Emotional Freedom Technique) یا ضربه تراپی و رها سازی احساسات، روشی است برای بازنمایی احساسات سرکوب شده و پرداختن به آنها. این روش درمانی، تا حدودی به طب سوزنی شبیه است، با این تفاوت که در EFT از ضربه دست جهت آزادسازی مسیرهای عصبی موجود در بدن استفاده میشود.

ترکیب ضربات انگشتان به نقاط معینی از بدن و گفتن عبارات تاکیدی جهت آزادسازی احساسات، از نکات اصلی این تکنیک به شمار میرود.

در ویدئوی زیر، نظر افراد مختلف درباره مشکلات جسمی و روحی بیان میشود و از تجربیات درمانی خود می گویند.

جهت دانلود ویدئوی سمینار آموزشی کلیک کنید.
4 thoughts on “ای اف تی EFT یا ضربه درمانی چیست؟

 1. samira

  دنبال جملات تاکیدی میگردم برای سردی بیش از حد شوهرم . برای بی تفاوت بودنش برای بیماری که دچار شدم نداشتن اعتماد به نفس که شوهرم اصلن قبولم نداره

  پاسخ
  1. sajad zamani نویسنده نوشته

   سمیرای عزیز
   ابتدا باید ای اف تی را بصورت کامل یاد بگیرید و در مرحله بعد از جمله تاکیدی مناسب با شرایط خود استفاده کنید. استفاده از جملات تاکیدی بدون آموزش، کارساز نخواهد بود.
   در مطالب سایت نیز از مقاله های مربوط به اعتماد بنفس و آنکورینگ استفاده نمایید.

   http://www.nlp1.ir/%d8%aa%da%a9%d9%86%db%8c%d9%86%da%a9-%d8%aa%da%a9%db%8c%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b0%d9%87%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%b1-nlp/

   پاسخ
 2. Roya khalaj

  سلام شما فیلم کتاب میگذارید من در تهران زندگی میکنم و افسردگی مزمن همراه با خشم پرخاشگری نداشتن اعتماد بنفس و و هر کی از نزدیکانم فوت کرده گریه نکردم داخل خودم ریختم ترا خدا نجاتم بدهید من بیماری صرع تونیک کلونیک دارم صرع بزرگ کوچک ولی روحم ازاد کنید که زندگی کنم دکتری اینجا اهمیتی به بیمارشون نمیدن فقط پول مهم من 8 سال پیش یک مشاور میروم ولی فرقی نکردم بدتر شدم من از طریق ریلکسشن و مدیتیشن زود به بهبودی میرسم از این کومای روحی خسته شدم نجاتم بدهید این ایمیلم با من تماس بگیرید کمکم کنید که بتونم زندگی کنم .

  پاسخ
  1. سجاد زمانی نویسنده نوشته

   باسلام
   مورد صرع را ابتدا بايد از درمان دارويي استفاده كنيد و سپس جهت مشاوره تكنيك هاي ان ال پي و EFT با شماره 09392096002 تماس حاصل فرماييد.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *