پیام های ناخودآگاه در NLP

پیام های ناخودآگاه در NLP

پیام های ناخودآگاه در NLP

در ان ال پی باور بر این مسئله است که جواب مسئله ها را باید در ناخودآگاه یافت. اما ما بجای اینکار، به روش های موقتی و دارو رو می آوریم که اندک نشانه هایی که در وجود ما به وسیله درد یا رفتارهای دیگر، توسط ناخودآگاه به ما یادآوری میشود را به حاشیه میرانیم. ما به این علائم بی توجهی می کنیم و صدای درون را نمیشنویم. شاید درد میگرن پیام ناخودآگاه ما باشد که مسائل را ساده تر بگیر. ویا کمردرد نشانه کاهش حجم کار و پرداختن به احساسات باشد.

در ادامه نوشته یکی از دانشجویان دوره های NLP را که تجربه ای در این زمینه داشت را بررسی میکنیم. با سلام، چند روزی بود که درد شدیدی در پشت گردنم احساس می کردم. به پزشک مراجعه کردم و چندین بار هم ماساژ دادم ولی خوب نشد. این ماجرا همزمان شده بود با برهه ای از زندگیم که  با مشکلات زیادی درگیر بودم و وارد رابطه جدیدی شده بودم.

بعد از اینکه از روشهای معمول بهبودی حاصل نشد، تصمیم گرفتم منبع درد را در خودم جستجو کنم چون در NLP یاد گرفته ام که حتی بیماریهای روان تنی مثل میگرن، کمر درد، دل درد و… در واقع پیام های ناخودآگاه هستند که با شدت گرفتن این دردها، قصد دارد ما را به حقیقتی در پس ناخودآگاه متوجه کند. با رفتن به شرایط آلفا، از ناخودآگاه خواستم اگر نشانه ای وجود دارد اعلام کند.

بعد از کمی تمرین ذهنی به خواب رفتم، دقیقا نمیدانم چه ساعتی از نیمه شب بود، فقط با صدای گریه خودم از خواب بیدار شدم و بی اختیار یاد خاطرات و حوادث کودکی افتادم که چه روزهای سختی را پشت سر گذاشته بودم. روزهایی که تنش در خانواده به اوج خود رسیده بود و من به جای سیر کردن در دنیای کودکی، شاهد دعوای اطرافیان بودم. مثل یک فیلم، تمام صحنه ها از جلوی چشمم عبور میکرد. به خودم قول دادم گذشته را فراموش کنم و تمام کسانی را که در حق من بدی کرده ان را ببخشم. بعد از چند دقیقه گریه به خواب رفتم و وقتی صبح بیدار شدم، از درد گردن خبری نبود.

واما نتیجه: در طول دوره های مختلف شاهد این صحنه بودم که دانشجویان با تمرین های مختلف، به جواب هایی از ناخودآگاه دست یافته اند که باعث تعجب آنها شده است. شاید یک اتفاق یا یک حادثه در گذشته که حل نشده باشد، بتواند روی لحظه حال و اکنون ما تاثیر بگذارد. پیام های ناخودآگاه را جدی بگیرید.

منبع: سایت خانه ان ال پی ایران(کلیک کنید)
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *