ترك سيگار با ان ال پي NLP

4
18

ترك سيگار با ان ال پي NLP

اگر شما مصمم به ترك سيگار هستيد،  يكي از روشهاي مطمئن، هيپنوتيزم و تكنيكهاي  NLP است. در مطالب گذشته از نقش ذهن در پذيرش يا رد رويدادهاي اطراف گفتيم و گفتيم كه جهان و احساس هاي اطراف ما چيزي نيست جزء برداشت ذهني كه ناشي از كيفيت تصاوير ذهني ميشود. هريك از ما داراي نقشه ذهني منحصر به خود هستيم و با آن معيار، تمامي رويدادهاي اطرافمان را رد يا قبول ميكنيم.
يكي از مواردي كه بصورت عادت نامطلوب در ما ظاهر ميشود، مصرف سيگار است. اين عمل هم گونه اي از عادات است كه براي دستيابي به آرامش لحظه اي به آن پناه ميبريم.
در مطالب قبل هم به موضوع ترك عادات نامطلوب و كم كردن اثرات رفتارهاي غلط را حضورتان ارائه كرديم. اولين قدم در ترك عادات نامطلوب مانند سيگار، خواستن است. تا وقتي كه يك فرد نپذيرد كه در پروسه درمان مشاركت كند، هيچ درمانگري نميتواند او را كمك كند.( كسي كه خود را به خواب زده است را نميتوان بيدار كرد).

 

پس از اين مرحله، بايد نقش نيات مثبت عادات نامطلوب را با استفاده از تكنيك هاي ان ال پي جستجو كرد. همانطور كه در مطالب قبل نيز خدمت شما ارائه كرديم، هريك از رفتار و عادات نامطلوب ما داراي نيت مثبت و سازنده اي است. اگر كسي از بلندي ترس دارد، ميتوان نيت مثبت آنرا در حفظ جان او جستجو كرد. به اين گونه حالات كه حاوي نيات سازنده اي است، پيام هاي پنهان ميگويند.

استفاده از تكيه گاه ذهني منفي (anchor)

در اين تكنيك تصوير ذهني و تمايلات فرد تغيير داده شده و با استفاده از نشانه گذاري بدن، ميتوان او را نسبت به سيگار شرطي كرد. در اين حالت هرگاه فرد بخواهد به سيگار رو بياورد، بدليل تغيير تصوير ذهني و نفرتي كه از سيگار پديد آمده است، تمايلي به مصرف نخواهد داشت يا حداقل در مدت مصرف نيز ديگر همانند قبل لذت نخواهد برد و به مرور از علاقه او كم ميشود.

 

در بسياري از دوره ها و مشاوره هاي nlp به صحت اين تمرينات پي برده ايم و اثرات سازنده درماني اين روش را مشاهده كرده ايم. البته تاثير اين تمرينات بستگي به فرد و نيت او از ترك عادات نامطلوب خود دارد. بطور مثال فردي كه ميخواهد سيگار كشيدن را بدليل خواسته فرزند خود و اينكه او دوست دارد پدرش بوي سيگار ندهد، قطعا داراي انگيزه مضاعف و پايدارتري خواهد بود نسبت به كسي كه هيچ انگيزه اي براي ترك اعتياد خود ندارد.

 

در اين تكنيك، با دستيابي به عمق ناخودآگاه فرد (از طريق هيپنوتيزم اريكسوني و…) در ذهن او شرطي سازي منفي نسبت به سيگار اعمال مي گردد. سپس با تغيير كيفيت تصاوير اصلي ذهن و حواس فردي( ساب مداليتي) اين حس تنفر فرد نسبت به سيگار افزايش پيدا كرده و تثبيت ميگردد.
منبع: سایت خانه ان ال پی ایران(کلیک کنید)

توجه: سایت خانه NLP ایران به آدرس فعلی انتقال یافت.

4 نظرات

 1. من مطالب سايت شما را دنبال ميكنم. ممنون از تكنيك هاي مفيدتون براي اعتياد و استرس.
  موفق باشيد

  • ممنون از شما دوست گرامي.
   در حوزه ترك عادات نامطلوب مثل چاقي، وسواس و اعتياد ميتوان با تكنيك هاي ان ال پي به نتايج خوبي دست يافت.

 2. سلام اقای دکتر من مطالب مفید شما رو تو تلگرام دنبال می کنم.وممنونم از مطالب بسیار خوب و مفیدتون.سوالم اینه که من چطور میتونم ترک سیگار بروش NLP رو یاد بگیرم چون ساکن تهران نیستم.

  • باتشکر از شما
   ترک عادات نامطلوب مانند سیگار و مواد مخدر در ان ال پی از طریق تکنیک های مختلفی قابل رفع است. اگر قصد دارید بعنوان درمانگر این تکنیک ها را یادبگیرید می توانید با شماره موسسه 09392096002 تماس بگیرید و در دوره مربی گری شرکت کنید.

نظر بدهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

پنج × 5 =